Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koller má šanci, že si na šampionátu zahraje

Jan Koller s bolestivou grimasou. | foto: Carlos BarriaReuters

13 2006
Dortmund, Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Jan Koller má naději, že si na mistrovství světa ještě zahraje. Úterní podrobné vyšetření na klinice v Dortmundu potvrdilo, že zranění z pondělního zápasu proti Spojeným státům není vážné. Jisté však je, že nejlepší český útočník nestihne sobotní zápas na šampionátu proti Ghaně.

Koller i s druhým marodem Milanem Barošem odcestovali v úterý do Dortmundu na kliniku.

Podrobné vyšetření potvrdilo diagnózu, kterou ukázal rentgen v Gelsenkirchenu, kam se Koller dostal ještě v průběhu pondělního utkání.

Třiatřicetiletý útočník má natažený stehenní sval a poškozeno je i několik vláken. "Má tam ještě milimetrový krevní výron," doplnil reprezentační mluvčí Lukáš Tuček.

Koller bude pět dnů odpočívat a rehabilitovat. Stoprocentně nezasáhne do sobotního utkání proti Ghaně a s největší pravděpodobností nenastoupí ani v závěrečném zápase základní skupiny proti Itálii.

Je ale šance, že by v případě postupu mohl hrát v osmifinále.

Lékař národního mužstva Jiří Fousek už odpoledne naznačil, že léčba se může pohybovat od několika dnů až po několik týdnů.

Také u Baroše se potvrdily potíže s chodidlem, které muž už od 3. června, kdy se zranil v přípravě s Trinidadem a Tobagem.

Od té doby netrénoval a jeho stav se ani nezlepšil. "Léčba neprobíhá, jak jsme si představovali," přiznal Fousek.

Před zápasem se Spojenými státy zkoušel trénovat pod injekcemi, které tlumily bolest, ale vydržel jen třicet minut. "Tu chvíli to šlo, pak jsem musel jít dolů," poznamenal Baroš.

"Jak udělám rychlejší pohyb, tak to bolí. Doufal jsem, že se to zlepší, ale zase se mi to vrátilo. Tak musím dál čekat."Najdete na iDNES.czmobilní verze