Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koller je optimista, kvalifikaci prý stihne

6 2003
Praha - Jan Koller ještě nikdy kvůli zranění ve fotbalovém zápase nechyběl. Ale teď hrozilo, že nestihne středeční kvalifikační souboj s Moldavskem. "Deset dní jsem odpočíval, ještě jsem netrénoval," poznamenal fotbalový útočník na pátečním srazu reprezentace. Kopačky obul až večer, kdy mělo národní mužstvo první trénink. A po něm je optimistou. Dále čtěte: Fotbalisté se sešli před Moldavskem x Rozhovor s kapitánem Nedvědem

"Cítím se v pohodě. Myslím si, že do zápasu s Moldavskem budu připraven nastoupit," tvrdil Koller po večerním tréninku. "Pouze si po vynucené pauze musím znovu pořádně zvyknout na míč," dodal s úsměvem.

Třicetiletý útočník Dortmundu se minulé pondělí podrobil chirurgickému zákroku. Tají však, co mu lékaři v dortmundské nemocnici operovali. "Nechtěl bych o tom mluvit," opakuje omluvně.

Ve středu byl v pražské střešovické nemocnici na kontrole, při které mu lékař Petr Krejčí, který se zároveň stará o reprezentanty, vyndal stehy.

"Naděje, že nastoupí, je větší, než byla po operaci," podotkl reprezentační kouč Karel Brückner.

O jaké zranění tedy jde? "Stěžuje mi pohyb, ale jinak mě nic nebolí," poznamenal Koller.

Potíže měl už od března, ale v Dortmundu se dohodl, že na operaci půjde až po sezoně. "První dva zápasy mi to vadilo, ale pak jsem si zvyknul."

Na dotaz, proč nešel na operaci až po zápase s Moldavskem, Koller reagoval: "Už déle čekat nešlo."

Útočník připustil, že s takovým zraněním se marodí přibližně tři týdny. On však do tréninku šel už po jedenácti dnech.  "Dá se říct, že určité riziko podstupuju."

Pokud by bývalo zranění Kollerovi při tréninku vadilo, ze srazu by odcestoval. V kádru by tak zůstalo osmnáct hráčů. Na Kollerovo místo by se posunul slávistický útočník Štěpán Vachoušek, kterého kouč Brückner k týmu povolal dodatečně.

"Teď už jsem měl být na Mallorce," poznamenal Vachoušek. "Ale reprezentaci jsem odmítnout nemohl."

Vachoušek měl na dovolenou odletět už v pondělí 2. června, ale v sobotu zájezd na přání trenéra zrušil. To se začalo pochybovat, že Koller bude do zápasu fit.

"Nejvíc to odnesla rodina, která zůstala doma. Vynahradíme si to po Moldavsku, ale na Mallorku už asi zájezd neseženu," dodal Vachoušek.

Jan Koller a Tomáš Galásek si povídají při reprezentačním srazu

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze