Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koller hlásí: Na zápas jsem připraven

8 2003
Praha - Skvělá zpráva pro fanoušky fotbalové reprezentace. Jan Koller, jeden z klíčových hráčů mužstva, středeční kvalifikační zápas o mistrovství Evropy s Moldavskem nevynechá. Teď už je to jistota. "Jsem připraven," řekl po nedělním tréninku obrovitý útočník, který se před dvěma týdny podrobil menšímu chirurgickému zákroku. "Já si malou rezervu nechávám, ale vypadá to nadějně," řekl kouč Karel Brückner. Dále čtěte: Vše o reprezentaci před Moldavskem

Koller od pátku absolvoval čtyři tréninky. Ten poslední v neděli odmakal naplno. "Nic mě v pohybu neomezuje, jsem v pohodě."

"Je to super. Honza je pro nás moc důležitý hráč," prohlásil kapitán týmu Pavel Nedvěd.

Ve středu v Olomouci čeká národní mužstvo pátý zápas ve 3. kvalifikační skupině, ve které je druhé za Nizozemci. Má však o zápas míň.

Třicetiletý útočník Dortmundu se minulé pondělí podrobil chirurgickému zákroku. Tají však, co mu lékaři v dortmundské nemocnici operovali.

Ve středu byl v pražské střešovické nemocnici na kontrole, při které mu lékař Petr Krejčí, který se zároveň stará o reprezentanty, z rány vyndal stehy. V pátek poprvé trénoval a v neděli pronesl, že připraven.

"Doktoři mu po operaci dávali tak dvě tři procenta. Pak to postupně zvedli," poznamenal kouč Brückner.

Proto dodatečně pozval do národního mužstva Štěpána Vachouška, který by Kollera případně nahradil. Jenže slávistický útočník se při pátečním tréninku zranil a je nejisté, jestli bude pro středeční souboj k dispozici.

"Vidím to tak napůl," řekl lékař Jiří Fousek, který se o reprezentanty stará.

Vachoušek si natáhl postranní vazy v levém koleně. V neděli zvládl jen lehký trénink. Bolavé místo měl podvázené tejpovací páskou, ale si s kolenem moc nehnul.

"V sobotu jsem trénovat nemohl vůbec. Píchalo mě tam, nemohl jsem udělat rychlejší krok," řekl Vachoušek. 

A jak je na tom v neděli? "Proti sobotě se to o hodně zlepšilo. Když to tak půjde dál, do zápasu budu v pořádku."

I kdyby se vyléčit nestihl, Brückner jiného náhradníka povolávat nebude. "Mám osmnáct hráčů." Vachoušek je tím devatenáctým.

Fotbaloví reprezentanti se osvěžují při nedělním tréninku na Spartě.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze