Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koller a Lokvenc spolu? Zcela výjimečný úkaz

13 2003
Vídeň - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) Té obrovské síle se nedalo odolat. To řekl trenér Karel Brückner o dvojici dvoumetrových obrů Lokvenc - Koller, která posledních 21 minut dobývala rakouskou obranu. Za jejich pobytu na hřišti český tým otočil výsledek z 1:2 na 3:2, vítězný gól vstřelil Koller. Přitom léta se tvrdí, že tyto dva fyzicky podobné hráče by vedle sebe postavil jen blázen.

"Ne vždy, ale za určité situace spolu hrát mohou, protože herně jsou typově odlišní a umějí se doplňovat," říká Jozef Jarabinský, který Kollera na podzim roku 1995 ve Spartě objevil.

Kluka ze Smetanovy Lhoty, co kopal za béčko a přivydělával si v bance na brigádě, postavil do sestavy na úkor vyhlášeného Siegla! Vedle Lokvence... Za podzim dali 12 branek, Lokvenc 8, Koller 4.

Jenže v zimě si nový trenér Petržela přivedl z Liberce střelce Obajdina a "Dvě věže" tak rozbil. Koller pak v létě odešel jako nepotřebný do Lokerenu. Od té doby se mnoho změnilo.

"Asi těžko," opáčil jen věčný reprezentační náhradník Lokvenc na otázku, zda si umí představit sebe i Kollera v základní sestavě.

V národním týmu se tak dosud nestalo. Dokonce ani v mužstvu do jedenadvaceti let, kde se oba potkali v sezoně 1995/96. Oběma je třicet. Lokvenc reprezentuje už osm let, odehrál 55 utkání. Koller se dostal do týmu až na jaře roku 1999, zapsal si 45 startů.

Koller obvykle nastupuje od začátku, Lokvenc ho střídá. V přátelských utkáních dostává víc prostoru trpělivý Lokvenc. Spolu pobyli na hřišti jen 138 minut v šesti zápasech. Hned při první příležitosti na jaře 1999 v Polsku dal gól Lokvenc. Teď ve Vídni se to podařilo Kollerovi.

Pavel Nedvěd se Janem Kollerem vydali po vítězství v Rakousku k sektoru českých fanoušků.

Český útočník Jan Koller v souboji s rakouským obráncem Martinem Hidenem.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze