Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Koller a Baroš odjeli na další vyšetření

13 2006
Westerburg - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Po týdnu na mistrovství světa si čeští fotbalisté musí zvykat na větší pozornost ze zahraničí. Po pondělním jasném vítězství nad Spojenými státy americkými dorazili na dnešní lehký trénink do Westerburgu další televizní štáby, fotografové i fanoušci.

"Myslím si, že jsme se světu předvedli dobře," řekl stoper David Rozehnal.

Na hřiště, kam pražilo slunce, nevyběhli zranění útočníci Koller s Barošem, kteří odjeli do Dortmundu k lékaři na další vyšetření.

Pondělní prohlídka Kollera v Gelsenkirchenu ukázala na natažený sval, ač první diagnóza vypadala hůř.

"Nechceme dělat žádné závěry, dnešní vyšetření to může posunout do negativa," sdělil Jiří Fousek, lékař reprezentačního mužstva. "Mohl by chybět až šest týdnů."

Koller odjel za doktorem, který se o něj staral během angažmá v Dortmundu, z nějž před pár dny přestoupil do Monaka.

Co se týče Baroše, situace se nemění. Pořád ho limituje zranění chodidla, které si přivodil před deseti dny v přípravě s Trinidadem a Tobagem.

"Léčba neprobíhá, jak jsme si představovali," přiznal Fousek.

Před zápasem se Spojenými státy zkoušel trénovat pod injekcemi, které tlumily bolest, ale vydržel jen třicet minut. "Tu chvíli to šlo, pak jsem musel jít dolů," poznamenal Baroš. 

Když se probudil v den zápasu, nepozoroval zlepšení. "Jak udělám rychlejší pohyb, tak to bolí," podotkl. "Doufal jsem, že se to zlepší, ale zase se mi to vrátilo. Tak musím dál čekat a doufat."

Na Ghanu by mohl být připraven jako náhradník. Koller však ještě nezvládne ani tuto roli.

V úterý se trénovalo na dvě party

Trenér Brückner mužstvo rozdělil na dvě party. Ta, co odehrála vítězný zápas, absolvovala s druhým asistentem Šilhavým protažení, výklus a pár ostřejších rovinek.

Ostatní si vzal do parády první Brücknerův pomocník Beránek.

Na betonové schůdky podél dlouhé strany hřiště, jakéhosi hlediště, se zase usadily desítky fanoušků. Vedle místních školáků byli mezi nimi i lidé z Česka.

Když se otevřela brána, školáci sprintovali, aby získali co nejlepší výhled. A zase vyvolávali Nedvěda, ač by se očekávalo, že budou velebit Rosického, který pět let hraje v Německu a proti USA byl nejlepším mužem na hřišti.

Reprezentace se vrátila z Gelsenkirchenu těsně před pondělní půlnocí. Když autobus brzdil před hotelem Lindner, už tam byl nastoupený personál a mužstvo přivítal potleskem.

Fotbalisté se navečeřeli, vedle lehké stravy byl na výběr řízek a smažený sýr, čímž někteří nepohrdli. "Po cestě mi smažák bodnul," řekl Tomáš Rosický.

Po jídle se hráči uvelebili v křeslech klubovny a na české televizi si vychutnávali záznam ze zápasu.

Ale už po jedenácté hodině dopolední byli všichni na hřišti, tedy až na Baroše s Kollerem.Najdete na iDNES.czmobilní verze