Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pelta už má Vrbova nástupce. K reprezentaci chceme Jarolíma, oznámil

8 2016
Novým trenérem české reprezentace by se měl stát Karel Jarolím. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta bude příští týden jednat o jeho uvolnění z Mladé Boleslavi. Novým manažerem národního týmu se stane Jaromír Šeterle, jenž zůstane zároveň u jedenadvacítky.

„Karel Jarolím je jediný, koho jsem oslovil. Během mé zahraniční dovolené jsme spolu mluvili telefonicky, ve čtvrtek večer jsme jednali osobně a v pátek ráno jsme si všechno potvrdili, že máme zájem my i on,“ popsal Pelta, jehož záměr v pátek schválil výkonný výbor asociace.

Pelta musí nového trenéra hledat proto, že dosavadní kouč Pavel Vrba odešel po mistrovství Evropy do Machačkaly. Ve smlouvě měl klauzuli o uvolnění, takže s tím česká asociace nemohla nic dělat (více zde).

Výstupní klauzuli má v Mladé Boleslavi také Jarolím, ale Pelta nechce jít touto cestou. Na pondělí plánuje schůzku s šéfem středočeského klubu, na které budou řešit způsob trenérova uvolnění.

„Trenér Jarolím vyslovil přání, jestli by nemohl nějaký čas zůstat zároveň v Boleslavi. Klub totiž čekají předkola Evropské ligy. Dovedu si představit, že mu v tomto směru vyhovíme,“ uvedl Pelta.

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta oznamuje, že by se novým koučem fotbalové...

Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta oznamuje, že by se novým koučem fotbalové reprezentace měl stát Karel Jarolím.

Devětapadesátiletý trenér Jarolím úspěšně působí v Mladé Boleslavi. V lize s ní skončil jednou třetí a dvakrát čtvrtý, v minulé sezoně navíc vyhrál domácí pohár.

O angažmá u reprezentace se v jeho případě mluvilo už několikrát. Nejdřív v době, kdy Slavii dovedl ke dvěma titulům a historickému postupu do Ligy mistrů. Podruhé poté, co u národního týmu na podzim 2013 skončil Michal Bílek.

Jako hráč působil nejdéle ve Slavii, ale vyzkoušel si i zahraniční angažmá. Jako trenér zahájil kariéru na sklonku devadesátých let. Kromě Slavie a Mladé Boleslavi vedl například Příbram, Slovácko a Slovan Bratislava. Krátce působil také ve Spojených arabských emirátech a v Saúdské Arábii.

Může jeho angažmá u reprezentace ještě něco zhatit?

„Katastrofický scénář nepředpokládám,“ usmál se Pelta. I z toho je zřejmé, že dohodě s novým koučem i s Mladou Boleslaví pevně věří.

Jarolímovým blízkým spolupracovníkem by se měl stát Jaromír Šeterle, který bude působit coby manažer reprezentace. Nahradí Dušana Fitzela, jenž odešel spolu s Vrbou do Machačkaly.

„Bude vykonávat funkce manažera jedenadvacítky i áčka, které má samozřejmě prioritu. Na druhou stranu jedenadvacítku čekají důležité zápasy v boji o postup na mistrovství Evropy,“ dodal Pelta.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze