Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kobylík tušil, že by do Turecka letět mohl

20 2006
Bielefeld, Berlín - Co spojuje fotbalisty Davida Kobylíka s Václavem Svěrkošem? Oba hrají v Německu, mají hodně startů za reprezentační jedenadvacítku a teď byli poprvé nominováni také do seniorského národního mužstva. "Dost mě to překvapilo," přiznal Svěrkoš. "Já měl už dopředu náznaky, že ty vyjít mohlo," svěřil se Kobylík.

Svěrkoš: Neměl jsem ani tušení

Kariéra bývalého ostravského útočníka je v novém roce plná kotrmelců. Ještě před měsícem jeho potenciál ztrácel na hodnotě na lavičce v Mönchengladbachu, v poslední den přestupního termínu si ho na hostování vzala Hertha Berlín a v pondělí ho reprezentační kouč Karel Brückner nominoval na přípravu Turecku.

"Je jasné, že odchod do Herthy mi prospěl. Začal jsem zase hrát a to je to, co jsem potřeboval. Vysedávání na lavičce nikomu nic nedá," řekl Svěrkoš.

Teď hraje pravidelně, přestože střelecky se po změně angažmá stále ještě hledá. V sobotu alespoň přihrál na jediný gól Herthy v utkání se Schalke, kterému doma tým podlehl 1:2.

"Nedaří se nám tak, jak bychom si představovali, ale mužstvo je kvalitní. Zase se to obrátí," věří Svěrkoš, který odehrál v jedenadvacítce 23 zápasů.

Vzdor neúspěšným výsledkům klubu v bundeslize se však dočkal vysněné pozvánky do reprezentace. Do pondělního dopoledne neměl tušení, že by volba mohla padnout i na něj.
 
"Opravdu jsem to nečekal, nebyly žádné náznaky a dozvěděl jsem se to až od kamaráda. Jsem samozřejmě hrozně rád a vážím si toho."


Kobylík: Moc si pozvánky vážím

Čtyřiadvacetiletý záložník, který odehrál 32 zápasů za jedenadvacítku, si splnil sen.

"Jsem moc rád, že se na mě dostalo," řekl Kobylík. "Už dopředu jsem měl nějaké náznaky, že by to tentokrát s nároďákem vyjít mohlo. Ale uklidnil jsem se, až když jsem to viděl na teletextu," dodal.
 
Sám si myslel, že se do reprezentace dostane až po mistrovství světa, kdy má končit řada opor v čele se záložníky Poborským, Šmicrem či Nedvědem.

Pozvání mezi elitní domácí fotbalisty bere Kobylík jako odměnu za stabilně kvalitní výkony v dresu Bielefeldu.

"Je to signál, že v Německu moje výkony někdo sleduje. Toho si vážím," prohlásil hráč, který od roku 2002 působil dvě sezony ve francouzském Štrasburku.
 
Kobylík má bohaté zkušenosti z juniorských reprezentačních výběrů, v roce 2002 byl v úspěšné jednadvacítce, která ve Švýcarsku získala titul mistrů Evropy.

"Na srazy nároďáku jsem jezdil od patnácti let každý měsíc, poslední dva roky mi to trochu chybělo," uvedl Kobylík, který se nyní potká s řadou kamarádů z mládežnických výběrů - Čechem, Rozehnalem, Jiránkem, Kováčem, Polákem, Plašilem, Skácelem, Vachouškem, Junem nebo Svěrkošem.
 
Kobylíkovi nijak nevadí, že se do reprezentace dostal až ve chvíli, kdy kouč Brückner musel kádr kvůli blížícímu se dvojzápasu rozšířit.

"Kdybych byl třeba jen v dvacetičlenné nominaci, jako se to dělá obvykle, asi by to bylo o něco hodnotnější, ale i za tohle jsem šťastný. Je to pro mě obrovská motivace."

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze