Klokani si po přestávce zastříleli

15 2000
P r a h a - Jakoby si fotbalisté pražských Bohemians nechávali vše až na druhou půli zápasu, v němž na svém hřišti přivítali tým Blšan. Po bezgólovém poločase se brzy dostali do zaslouženého vedení, které do konce rozšířili na jednoznačných 4:0, když poslední dvě branky vstřelili z pokutových kopů.

Hosté ohrožovali branku protivníka zejména střelami z větší vzdálenosti, Pražané se snažili  natlačit před pokutové území a centry dovnitř hledali vysoké hlavičkáře. Ti však naráželi na výškově rovnocenné protihráče. Chmelařům chyběla ochota vysunout dopředu více než tři hráče, u zelenobílých zase vázla souhra. Navíc si při individuálních průnicích nechali až příliš často a snadno odebírat míč.

Rušný fotbal, hraný ve slušném tempu, tak postrádal to hlavní - brankové šance a tudíž i góly. Krátce po příchodu mužstev ze šaten sice zahrozily Blšany, ale jen náznakem gólové šance. Zato klokani se pokusili přesvědčit publikum, že s prvním vítězstvím na domácím hřišti to myslí vážně, nejprve akcí Matuszného, jenž zleva našel Janáčka, hlavičkujícího do země. Z následného rohového kopu našel Návrat Činčalu a toho ani vyztužená obrana hostů neuhlídala.

Domácí pak slavili úspěch ve vzdušných soubojích. Blšanský gólman Čech pozdě vyběhl na vysoký centr a míč zasáhl Návrat, z jehož hlavy putoval obloukem do opuštěné sítě. Snaha hráčů ve žlutém o zvrat jako by ani nebyla opravdová a definitivně je zlomila situace ze 76. minuty, v níž rozhodčí Hábl označil Hartigův pád v pokutovém území, vyhlížející spíš jako uklouznutí, za faul a na 3:0 dal z penalty Kulig.

Tíhu situace neunesl Čech, za faul bez míče byl vyloučen a následoval další pokutový kop. Nerozcvičenému náhradníkovi Obermajerovi nedal Petrouš šanci.

Tabulka po neúplném 7. kole

Bohemians Praha - Chmel Blšany 4:0 (0:0)
Branky: 49. Činčala, 63. Návrat, 76. Kulig z pen., 85. Petrouš z pen. Rozhodčí: Hábl - Ondo, Holý. ŽK: Vomáčka - Bureš. ČK: 81. Čech (Blšany). Diváci: 1928.
Sestavy:
Bohemians: Holec - Janáček - Doležal, Mareš - Vomáčka (77. Freisler), Matuszny, Petrouš, Návrat (90. Baláž), Kulig - Činčala (84. Roztorgujev), Hartig.
Blšany: Čech - Zbožínek (66. Tichota), Drobný, Velkoborský, Bureš - Vorel, Sýkora, Pazdera (84. Obermajer), Gedeon - Devátý, Šelicha (85. Jirásek).