Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Klinsmann tým USA zřejmě nakonec povede

6 2006
Los Angeles - Bruce Arenu u národního týmu amerických fotbalistů nejspíš přece jen nahradí Jürgen Klinsmann. Podle informací televizní stanice Foxsports německý kouč jedná s předsedou americké federace Sunilem Gulatimem a jmenován by mohl být během dvou týdnů.

Gulatim chtěl najít náhradu za Bruce Arenu do konce listopadu, ale zatím neuspěl, i když Klinsmanna oslovil už v říjnu. Americkou reprezentaci čeká první zápas po mistrovství světa až 20. ledna, kdy nastoupí v Carsonu proti Dánsku.

Podle Foxsports vázla dosavadní jednání s Klinsmannem především na dvou bodech.

Jedním byly úzké vazby německého internacionála na firmu Adidas, které se nezamlouvaly sponzorovi amerických fotbalistů Nike. Klinsmann už měl souhlasit, že se s německou společností rozejde.

Dalším ožehavým bodem byl jeho požadavek na absolutní volnost při řízení národního mužstva.

Arena opustil tým USA po osmi letech kvůli neúspěchu na šampionátu v Německu, kde Američané nepostoupili ze skupiny, v níž prohráli i s českými fotbalisty.

Klinsmann, jenž na turnaji dovedl k bronzovým medailím pořadatelskou zemi, byl od začátku považován za hlavního kandidáta na uvolněný post.

Bývalý vynikající útočník, který získal světový titul v roce 1990, má za manželku Američanku a žije v Kalifornii.

Když jednání s ním dlouho nevedla k úspěšnému konci, začalo se mluvit o možném příchodu argentinského kouče Josého Pekermana.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze