Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberci Berbrova minulost u StB nevadí. Nevzrušuje mě to, říká Kleibl

Šéf libereckého fotbalového klubu Libor Kleibl. | foto: Profimedia.cz

8 2013
Pro Peltu ruku nezvedl, pro kontroverzního Berbra ano. Tak volil na valné hromadě ředitel libereckého klubu Libor Kleibl. "Pan Pelta pro nás není úplně důvěryhodný, takže jsem se hlasování zdržel," uvedl Kleibl. "Pokud jde o pana Berbra, působí ve vedení našeho fotbalu dlouho a žádné špatné zkušenosti s ním nemám."

Ke staronovému fotbalovému šéfovi Peltovi liberecký ředitel mimo jiné řekl: "Za poslední podezřelé zápasy je předseda asociace zodpovědný. A pokud se podobné nekalé věci budou dít dál, je to špatně."

Berbrova minulost ve službách Státní bezpečnosti Kleiblovi nevadí.

"Vem to čert, vždyť je to záležitost stará třiadvacet let, vůbec mě to nevzrušuje. A podle mého názoru ho to pro funkci místopředsedy nijak nedegraduje," řekl dále Kleibl. "A teď to spojovat s fotbalem, to mi přijde zvláštní. Kdo ví, kolik z delegátů valné hromady mělo s StB co do činění.".

Na  Romanu Berbrovi vám tedy nevadí nic?
Možná některé jeho poslední výroky v médiích, ale člověk leckdy něco řekne v emocích. Ale byl jediný kandidát a byl zvolen demokraticky, takže to beru. A věřím, že důvěru, kterou mu valná hromada dala, pan Berbr určitě naplní. 

Hlasoval jste za Liberec při volbě místopředsedy za ligu pro Dušana Svobodu, nebo pro Jaromíra Šeterleho?
Byla to volba tajná a tak by to mělo zůstat.

Ptáme se však právě proto, že se hlasovalo tajně.
A tajné to taky zůstane.

Pan Svoboda na rozdíl od pana Šeterleho horuje za osamostatnění ligy. Co si o tom myslíte vy?
Soudím, že liga je už samostatná dost. A jestli to chce pan Svoboda posunout někam dál, má k tomu fungující Ligovou fotbalovou asociaci. Takže si na tenhle posun musíme počkat.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze