Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Klaus popřál fotbalistům, ať se vrátí s medailí

Václav Klaus, Marek Jankulovski - Prezident Václav Klaus se 5. června na pražském Žofíně neformálně setkal s českými fotbalovými reprezentanty a popřál jim hodně štěstí na nadcházejícím mistrovství světa v Německu. Vpravo obránce Marek Jankulovski, v pozadí brankář Petr Čech s manželkou Martinou. | foto: ČTK

5 2006
Praha - Fotbalová reprezentace si dnes pojistila před mistrovstvím světa v Německu vlivného fanouška. Na pražský Žofín jí přišel popřát štěstí na turnaji prezident Václav Klaus. Od reprezentantů dostal podepsaný dres národního týmu i oficiální míč šampionátu a také lístky na úvodní zápas českého týmu proti USA.

Klaus vyprovodil tým přáním, ať se vrátí s medailí. "Doufám, že obhájíte postavení, které nyní český fotbal ve světě má," poukázal na druhé místo reprezentace v žebříčku FIFA. A vyslovil naději, že se žádný z fotbalistů nezraní. "Sám s tím mám zkušenosti. Když jsem hrál basketbal, měl jsem nohu v sádře snad dvacetkrát," řekl s úsměvem.

Klaus vyprovázel národní tým i předloni na mistrovství Evropy do Portugalska, kde získal Brücknerův výběr bronzové medaile. "Neřekl bych ale, že nosím štěstí. To by asi nepadl ten gól s Řeckem," namítl Klaus na pódiu dolního sálu Žofínského paláce krátce před vyhlášením novinářské ankety Zlatý míč o nejlepšího fotbalistu země.

Dárky od reprezentace mu na pódium přišli předat trenér Karel Brückner a kapitán Tomáš Galásek. "Nevím, co pan prezident bude s takovým míčem dělat. Jestli bude celé odpoledne žonglovat," vtipkoval Galásek.

Klaus s odpovědí nečekal dlouho. "Můj vnouček přímo fanaticky miluje fotbal, hraje za Admiru Kobylisy, takže si mám s kým vždycky kopat," řekl prezident, jenž se věnuje především rekreačnímu tenisu. S většinou hráčů prohodil pár slov, déle se zastavil u kouče Brücknera. "Doufám, že držíte míč medailistů z mistrovství světa," řekl trenér.

Ještě předtím, než dostal lístky na zápas s USA, Klaus reprezentantům slíbil, že je do Gelsenkirchenu přijede podpořit. Zažertoval si i na téma voleb, které jej v posledních dnech zaměstnávaly nejvíc. "Byla i ta varianta, že budou o týden později. Ale to bychom přišli o vašich dvacet hlasů a navíc by se lidem nechtělo jít volit, protože by se určitě dívali na fotbal," prohlásil prezident.

Autoři: ,


Už víte, kam do školky?
Už víte, kam do školky?

Také vás čeká tento rok zápis do školky? Poraďte se, jaká školka je nejlepší ve vašem okolí, či jestli zvolit státní nebo soukromou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze