Kladno vyléčil podzimní debakl na Spartě a teď válí

Olomouc - Kladno: domácí Goce Toleski (vpravo) a kladenský Tomáš Strnad | foto: Luděk Peřina, MAFRA

16 2009
Když rozdováděný kladenský útočník Jaromír Šilhan upaloval v kopačkách po kluzké podlaze do šatny, zdálo se, že imituje Martinu Sáblíkovou. A k euforii měl stejně pádný důvod jako rychlobruslařská šampionka.

Jeho tým totiž zvítězil 3:1 v Olomouci a výhrou na cizím hřišti, které se dočkal po jedenácti měsících, se výrazně přiblížil k záchraně. Kladno je jarním překvapením, ze čtyř zápasů má dvě výhry, remízu a porážku.

Před poslední třetinou soutěže už tým Martina Hřídele dělí od předposledního Žižkova šest bodů. Přitom po první třetině tabulku uzavíral.

"Záchrana? To je ještě daleko," říká útočník Šilhan, jako by nechtěl nic zakřiknout. "My jsme optimisty pořád, věříme tomu."

Jako očistný se ukázal debakl 0:5 na Spartě, kterým středočeský celek ukončil podzimní část ligy. "Všichni jsme si přes zimu srovnali hlavy. A důležité bylo, že se nám pak na jaře hned začalo dařit," zmínil Šilhan klíčovou výhru nad pražskými Bohemians.

V Olomouci už se Kladno ukázalo jako sebevědomý tým, který svého soupeře přehrál. Co na tom, že domácí plánovali útok na poháry. "Kladno nás překvapilo, to musím přiznat. Nehrálo pasivně, jak si spousta lidí myslela, ale hráči napadali každou naši rozehrávku," uznal olomoucký trenér Zdeněk Psotka.