Kladenskému rozjezdu šéfoval Veleba

6 2006
Kladno - Fotbalisté Kladna úspěšně vykročili do jarní části druhé ligy. Nejlepší celek podzimu navázal na výborné výkony i po zimní přestávce. Na dobře upraveném hřišti přehrál nováčka z Hlučína 3:1. ladenští tak dali jasně najevo, že cestu za prvoligovým cílem si nechtějí moc komplikovat.

V tuto chvíli mají na prvním místě osmibodový náskok, ale většina konkurentů má o zápas méně, jelikož se šest zápasů odložilo.

Ne tak na Kladně. Tam se ale začalo o dvacet minut později. Rozhodčí Moudrý poslal oba týmy do kabin k výměně kopaček. To ale nepoznamenalo žádný z celků. Od prvních minut se hrálo velice aktivně.

A ve 31. minutě začal svou velkou show kladenský útočník Veleba, jenž po přihrávce Šelichy s klidem obstřelil brankáře Bolka - 1:0.

Dařilo se mu i po změně stran: po samostatné akci předložil tutovku Cigánkovi, ten ale poslal hlavičku nad. Hlavův zásah po ráně Neuwirtha zase neuznali pro ofsajd sudí, a tak se skóre měnilo v 55. minutě.

Hloupý faul Ondráčka na Kalinu potrestal z penalty opět Veleba. Chvíli na to ještě přelstil vyběhnuvšího Bolka, ovšem k hattricku mu scházelo jen několik centimetrů.

A trest přišel vzápětí. Dombi hlavou snížil na rozdíl jediné branky. Hlučín živil naději na zvrat jen osm minut. Poté se opět jeho obrana nevěnovala Velebovi, ten postrčil na rozběhnutého Marka a kapitán domácích definitivně zlomil odpor soupeře.

"V přípravě se mi nedařilo a na klidu mi nepřidala ani výměna kopaček a pozdržení výkopu," říkal po zápase kladenský hrdina Veleba. "Moje sebevědomí během zápasu rostlo, ale hlavní je, že jsme splnili úkol a vyhráli. Snad to tak půjde i nadále," zadoufal.