Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdyžtak jim nasypte pod nohy hrách, vyprovázel Štiřín fotbalisty

Trénink české reprezentace - Trénink české fotbalové reprezentace v Kunicích. | foto: ČTK

3 2009
Když čeští fotbalisté ve čtvrtek odpoledne opouštěli pokoje na zámku Štiřín a nastupovali do autobusu, ředitel hotelu Václav Hrubý jim před cestou ke kvalifikačnímu utkání na Slovensko předal pro štěstí pytel hrachu.

"Když vám bude nejhůř, rozsypejte hrách a slovenský Juraj Jánošík padne k zemi. Jemu taky podrazil nohy až hrách," říkal Hrubý, šéf štiřínského zámku, kde národní tým od pondělí bydlel.

Čeští fotbalisté se na sobotní bitvu roku vydali netradičně už ve čtvrtek. Obvykle vyrážejí až den před utkáním a letecky. Tentokrát ze Štiřína najeli na blízkou dálnici a cestu dlouhou 312 kilometrů urazili autobusem.

"S klubem létáme k zápasům i dvě stě kilometrů, takže na autobus nejsem zvyklý," poznamenal záložník Tomáš Hübschman z ukrajinského Šachtaru Doněck. "Ale beru to v klidu, koupil jsem si film a podívám se na něj."

Fotbalisté jeli autobusem proto, že je to pohodlnější než let. Ze Štiřína by jim přesun na ruzyňské letišti přes Prahu zabral hodinu. Další minuty odbavení, let a transfer z bratislavského letiště do hotelu.

"Časově to vyjde nastejno a myslím si, že pro hráče je autobus pohodlnější," poznamenal reprezentační mluvčí Petr Svěcený.

"Je mi jasné, že letadlo by přicházelo v úvahu, kdybychom bydleli jinde než na Štiříně," doplnil Hübschman.

On sám se v noci nacestoval přes Prahu dost. Nejdřív se spoluhráči absolvoval trénink v pražském Edenu, po něm se vrátil na Štiřín. A pak před půlnocí odjel do nemocnice na Bulovce k porodu.

"Všechno šlo rychle. Za dvě hodiny byl malej Tomášek na světě. Trvalo to jako fotbalový zápas s prodloužením," líčil šťastný Hübschman. On sám má narozeniny 4. září, tedy v pátek, den před soubojem se Slováky.

"Hrajeme jednoznačně na vítězství," říká. Byl by to pro něj druhý nejhezčí dárek k osmadvacátinám. Ten nejkrásnější mu přece dala manželka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze