Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo se nejvíc líbil? Brankář i náhradník

31 2003
Rotterdam - Pro tým může být stejně cenný mladý brankář, zkušený kapitán i náhradník. I to potvrdila fotbalová remíza 1:1 v Nizozemsku podle hodnocení MF DNES. Nejvyšší známka je jednička, nejnižší pětka.Jak jste hráče viděli vy?Odpovězte v anketě iDNES:Kdo byl nejlepší? kdo nejslabší?SOUHRN VŠECH ČLÁNKŮ O SOBOTNÍ KVALIFIKACI

Petr Čech 1
Chyba? Když místo na Grygeru hodil míč do autu. Ale jinak byl jednoduše skvělý. Chytil tři jasné šance, má předvídavost, reflex, sebevědomí - a pořád jen 20 let.

Zdeněk Grygera 1,5
Nastartoval vyrovnání. Juventus, který o něj stojí, se měl na co dívat. Když se ve skluzu srazil se Zendenem, vypadalo to, že musí střídat, ale dohrál i se šrámem. Minus: přes jeho stranu Nizozemci vymysleli gól.

René Bolf 2
Odpovědnost, té se upsal. Je zvyklý hlídat jen ligové útočníky, v sobotu pokryl nejlepší útočníky světa. Souboje ve vzduchu vyhrával.

Tomáš Ujfaluši 2
Zatrolený úvod. V první minutě mu utekl Van Nistelrooij, za chvíli po jeho faulu napálil Seedorf z trestného kopu tyč. Pak už si známku pouze lepšil.

Marek Jankulovski 2,5
Dovolí si dost, třeba prudkou malou domů, po níž brankář Čech musí skočit. Hra ho táhne dopředu, rád útočí, i proto nestačil odstrčit hlavičkujícího Nistelrooije.

Karel Poborský 3
Průměr. Povede se mu jen polovina z nápadů. Škoda, že ve 14. minutě neprostrčil míč do sóla Nedvědovi. Roh by někdy mohl nechat kopat třeba Rosickému.

Pavel Nedvěd 1,5
Pan Dříč, obětoval se pro mužstvo. Občas zkazil přihrávku, ale jinak jako robot pendloval po hřišti tam a zpátky. Soupeř ho zdvojoval, fauloval - a kapitán končil kulhající a se zkrvaveným kotníkem. Jedinou střelu mu zblokovali obránci.

Tomáš Galásek 2
Měl to těžké, Nizozemci jsou mistři v krytí míče: roztáhnou ruce, vystrčí zadek, nahrbí se a balon podrží pod patou. Proto musel defenzivní Galásek často faulovat.

Tomáš Rosický 4
I trenér Brückner musel přiznat: „Tomáš nebyl ve své kůži.“ Vyčítal mu i taktickou chybu před gólem. Po měsíčním zranění hrál Rosický teprve podruhé, navíc v záložní řadě příliš zatažený. Nedostával se k výpadům, jako první střídal.

Vladimír Šmicer 1,5
Má lepší pravačku, ale hraje vlevo. Rozhýbal hru, když měl soupeř v první půli převahu. Nebojácný, dostal žlutou kartu za faul a před pauzou ostře nabral i střelce Nistelrooije.

Jan Koller 1
Nechte Kollera vystřelit - a je gól! Poslední týdny se trefuje v každém utkání. Osamocený stožár v útoku se bil proti přesile, odpovědně i bránil. Když mu do útoku poslali parťáka Baroše, hned z toho byl gól.

Milan Baroš 1
Zlatý náhradník. Jak dokáže naskočit do zápasu, kdy jsou ostatní dávno v tempu, to udiví. Za minutu po vystřídání si zpracoval míč, udělal rychlou kličku, nacentroval a zařídil bod.

Martin Jiránek a Vratislav Lokvenc hráli příliš krátce.

Základní jedenáctka pro utkání v Rotterdamu - stojící (zleva): Koller, Čech, Jankulovski, Grygera, Bolf, Poborský, v podřepu: Nedvěd, Galásek, Rosický, Šmicer, Ujfaluši

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze