Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Je to vaše vina. Francouzský lékař z absence Ribéryho obvinil Bayern

Při oficiálním focení francouzské fotbalové reprezentace před MS sice Franck Ribéry nechyběl, výraz v jeho tváři ale svědčí o tom, že do pohody měl hodně daleko. | foto: AP

13 2014
"Můžete za to, že Ribéry není na mistrovství světa." Obvinění lékaře francouzských fotbalistů Francka Le Galla si zástupci Bayernu Mnichov líbit nenechali. "Kdyby se dál léčil u nás, na šampionátu by hrál," prohlásil Hans-Wilhelm Müller-Wohlfahrt, lékař Bayernu.

Franck Ribéry, hvězda Bayernu a klíčový muž národního mužstva Francie. Za Ronaldem a Messim třetí v pořadí ankety Zlatý míč o nejlepšího fotbalistu planety.

Týden před startem šampionátu letěla do světa smutná zpráva: Je nám líto, ale Ribéry kvůli zranění zad v Brazílii startovat nebude.

Když se v Ribeirao Preto severně od Sao Paulo, kde se francouzský tým během šampionátu připravuje, novináři ptali na zranění Ribéryho, týmový lékař všechno svedl na Bayern.

"Franck patří klubu, jehož veškeré metody léčby zranění jsou založeny na injekcích," řekl Le Gall, což je silné obvinění.

Zástupcům Bayernu vyčítá, že Ribéry 17. května nastoupil do finálového utkání Německého poháru, v němž odehrál osmdesát minut, ač v té době měl bolesti, které tlumily tišící injekce.

"Ten zápas hrát neměl. Nezapomínejte, že od ledna prodělal několik zdravotních problémů," řekl Le Gall. "Deset při každém zranění, takže dvacet, pětadvacet, čtyřicet i víc za rok, až jednou přišla chvíle, kdy tělo řeklo dost. Franck už má z injekcí strach."

Jeho protějšek z Bayernu se naopak domnívá, že pokud Ribéry pokračoval v léčbě v Bayernu a neodcestoval na sraz reprezentace, šampionát by stihl.

Müller-Wohlfahrt uvedl, že Ribéry měl zřejmě zakázáno přijít k němu na léčbu. "Je pravděpodobné, že pokud by ji nastoupil, mohl na MS hrát," prohlásil Müller-Wohlfahrt. "Franck netrpí strachem z injekcí. Pouze ve Francii odmítl doporučovanou léčbu kortikoidy," dodal prostřednictvím svého advokáta.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze