Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kdo je nejlepší hráč? Zbývá deset kandidátů

7 2006
Berlín, Praha - Francouzský mág Zidane, či německý šutér Klose? Nebo snad italská zeď Cannavaro? Dumáte, kdo bude králem fotbalového karnevalu? Dozvíte se to ještě dřív, než světový šampionát v neděli večer vyvrcholí. Krátce před finále bude oficiálně jmenován hráč, který podle odborníků čněl nad všemi ostatními.

Mezinárodní federace FIFA včera zveřejnila seznam deseti kandidátů, z nichž zástupci médií vyberou jednoho, který se zapíše na seznam držitelů Zlatého míče. Ten je udělován od roku 1982.

Mezi vyvolené pronikli jen zástupci čtyř týmů, které se probily do semifinále. Zároveň vybraní hráči odrážejí cestu, po níž se jejich země ubíraly k úspěchu.

Italskou filozofií je propracovaná defenziva, FIFA proto sáhla do jejich obranných řad. Na seznamu jsou brankář Gianluigi Buffon, obránci Fabio Cannavaro, Gianluca Zambrotta a defenzivní záložník Andrea Pirlo.

Francouze zase zdobí elegance, která nejvíc sálá ze záložníků Zinédina Zidana a Patricka Vieiry a útočníka Thierryho Henryho.

Německo spoléhalo na útok vedený střelcem Miroslavem Klosem a záložníkem Michaelem Ballackem, dominantní portugalskou zálohu zase vedl Maniche.

Kdo byl ten nejlepší? Ještě chvíli můžete hádat.

Autoři:


"2018", rok kdy se stanu maminkou!
"2018", rok kdy se stanu maminkou!

Deníček mladé maminky, která popisuje, jaké to je stát se maminkou.

Najdete na iDNES.czmobilní verze