Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

První zápas roku 2017. Čtenáři by dali šanci nadějným mladíkům

Jakub Jankto na tréninku reprezentace | foto: Ondřej Bičiště, MF DNES

22 2017
Kdyby sestavu českých fotbalistů proti Litvě tvořili čtenáři iDNES.cz, zahajovací jedenáctka by obsahovala jen dva třicátníky a šanci by dostali i mladíci jako Jakub Jankto, Jan Sýkora nebo Tomáš Kalas.

Sestava čtenářů proti Litvě

Vaclík - Gebre Selassie, Kalas, Brabec, Novák - Sýkora, Dočkal, Darida, Jankto, Krejčí - Škoda

Třicátníci Milan Škoda a Theodor Gebre Selassie.

A na druhé straně Jakub Jankto, kterému je 21 let a v reprezentaci ještě neodehrál ani jeden zápas. Mezi mladíky lze řadit i 23leté Jana Sýkoru či Tomáše Kalase.

Čtenáři iDNES.cz hlasovali v tradiční anketě tak, že by základní sestavu proti Litvě namixovali ze zkušených mazáků i rozkoukávajících se zelenáčů. Průměrný věk by byl 25,7 roku.

Takže jak by vypadala zahajovací jedenáctka, kdyby záleželo na fanoušcích?

V bráně Tomáš Vaclík, po odchodu Petra Čecha jasná brankářská jednička.

Na pravou stranu obrany by se postavil Theodor Gebre Selassie. Uprostřed obranné řady by nastoupili Tomáš Kalas a Jakub Brabec, kteří spolu hráli v mládežnických reprezentacích a podíleli se i na stříbru z mistrovství Evropy hráčů do 19 let v létě 2011. Nalevo by pak dostal příležitost Filip Novák.

V záloze by čtenáři rádi viděli Jana Sýkoru, Bořka Dočkala, Vladimíra Daridu, Jakuba Jankta a Ladislava Krejčího. V takovém složení by Darida musel hrát defenzivního záložníka a Dočkal s Janktem by se starali o podporu jediného útočníka Škody.

Zápas proti Litvě začíná v Ústí nad Labem ve středu večer v 18:00. Na iDNES.cz můžete sledovat podrobnou on-line reportáž minutu po minutě.

Sestava čtenářů proti Litvě

Vaclík - Gebre Selassie, Kalas, Brabec, Novák - Sýkora, Dočkal, Darida, Jankto, Krejčí - Škoda

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze