Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Naše chyba, komentoval Paclík „podivný“ prodej lístků na Bayern

Tomáš Paclík. | foto: ČTK

17 2013
Vedení fotbalové Plzně si zhruba se stovkou fanoušků vyříkávalo prodej lístků na zápas Ligy mistrů v Mnichově, který v minulém týdnu příznivce českého mistra tolik rozzlobil. Vstupenek se totiž dostalo do prodeje mnohem méně, než byla klubem avizovaná tisícovka.

Ve skutečnosti to mělo být 750 lístků, ale ani takový počet jich na pokladnách nebyl. Lidi na ně čekali celou noc, většinou marně.

Zástupci Viktorie na setkání s fandy přiznali, že pochybení bylo na jejich straně a do budoucna se hodlají podobných chyb vyvarovat. Na zápas v Manchesteru se City se podle nich bude prodávat 1 300 vstupenek. "Měl jsem ze setkání dobrý pocit. Potřeboval jsem se s nimi setkat. I nepříjemné věci musíme s fanoušky řešit," říkal po více než dvou hodinách diskuzí s fanoušky majitel plzeňského klubu Tomáš Paclík.

Dá se nějak stručně popsat, kde nastal největší problém při prodeji lístků na Bayern?
V první řadě to bylo v naší špatné komunikaci směrem k fanouškům. Deklarovali jsme nějaké počty vstupenek a ty pak na pokladnách ve skutečnosti neskončily. Fanoušci byli oprávněně rozezleni, protože tam čekali celou noc. Další chyba byla v samotném systému prodeje, který teď analyzujeme a vyvodíme z toho důsledky.

O co šlo v kauze vstupenek

- v sobotu 5. října se na pokladnách plzeňské Doosan Areny začaly prodávat vstupenky na utkání Ligy mistrů Bayern Mnichov - Viktoria Plzeň (hraje se příští středu 23. října). Klub deklaroval, že k dispozici jich bude pro permanentkáře zhruba tisícovka. Stovky fanoušků na ně čekaly i celou noc, jenže lístky zmizely během pár minut. Vedení Viktorie poté připustilo, že k dispozici jich nebylo tisíc, ale jen 750 (250 kusů dalo k dispozici fanklubům). Ani tohle číslo však nesedělo, na pokladnách jich bylo prokazatelně ještě méně. Mnoho vstupenek totiž "uniklo" tzv. podpultovým systémem. Klub pochybení přiznal, k něčemu podobnému už by dojít nemělo.

I samotní fanoušci tady říkali, že už nemá cenu dívat se dozadu. Máte nějaký námět, jak se z chyb poučit?
Já se dozadu dívat musím. Pokud je pravda, že se někdo dostal k lístkům jiným způsobem, než prodejem na pokladně, tak to musíme vyřešit. Teď je otázka, jak budeme vstupenky dál prodávat. Chceme, aby se jich maximum dostalo k našim příznivcům.

Můžete si vzít nějakou inspiraci od velkoklubů, se kterými se v Lize mistrů střetáváte?
Každý to dělá jinak. Žádný systém není ideální, vždycky se najde způsob, jak ho lze obejít. Vím, že Barcelona majitele vstupenek losuje. Jinde mají věrnostní karty... Ale oni mají daleko větší problémy fanoušky uspokojit. Mají třeba padesát tisíc permanentkářů a od nás dostanou na zápas Ligy mistrů v Plzni šest set vstupenek. Řeší řádově úplně jiné problémy než my, když máme čtyři a půl tisíce permanentkářů a vstupenek dostaneme tři tisíce. Teď hledáme ten nejoptimálnější způsob prodeje lístků. I proto jsme teď s fanoušky mluvili. Chceme dělat to, co se bude líbit jim.

Co ještě se od zvučných soupeřů, jako je Bayern Mnichov nebo Manchester naučit?
Učíme se ve všech směrech. Diskutujeme například o práci s mládeží. Oni většinou mají skvělé akademie. Snažíme se moderní trendy evropského fotbalu zapracovat i do našeho systému.

Budete podobné setkání s fanoušky v budoucnu opakovat?
Určitě stojí za to se s fanoušky občas vidět. Mohli bychom se scházet pravidelně jednou za rok. Pavel Pillár, jako šéf tiskového oddělení, s nimi pravidelně komunikuje prostřednictvím mailu, ale osobní kontakt je daleko lepší.

Plzeň chce dostavět stadion

Na setkání s fanoušky se dál mluvilo také o slibu dostavět stadion o dvě věže. "Náš závazek platí, jsme připraveni to udělat," potvrdil Paclík s tím, že momentálně dolaďují s městem, které je vlastníkem stadionu majetkoprávní vztahy. "Zájem je i ze strany města," upřesnil Šádek

Na přetřes přišla také přestupová politika klubu. Nezvažuje angažování exotických posil z Afriky, jak se to vyplatilo Teplicím? "Věříme spíš prověřené česko-slovenské cestě. Dohodli jsme se například, že se v zimě vrátí Štípek z hostování v Boleslavi a bude se o místo prát v mateřském klubu," prozradil Šádek. Mladý záložník totiž nedostává tolik prostoru, který mu Mladoboleslavští slíbili.

Šádek potvrdil, že zimní přípravu v Plzni začne 4. ledna i dopingový hříšník David Bystroň. "Jednáme s UEFA, jestli by u nás nemohl začít už dříve. Uvidíme, v jakém bude stavu," uvedl Šádek.Najdete na iDNES.czmobilní verze