Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kauza přepadeného Chvály: Berbr přerušil činnost a bude se soudit

2 2009
Roman Berbl se rozhodl k ráznému kroku. Přerušil veškerou činnost v komisi rozhodčích v řídící komisi pro Čechy a hodlá se soudit. Bývalý mezinárodní sudí tak zareagoval na slova přepadeného člena výkonného výboru ČMFS Václava Chvály, který uvedl, že útok měl znemožnit jeho účast na zasedání, kde se mělo rozhodovat o odvolání české rozhodcovské komise.

"Na základě nehorázného obvinění komise rozhodčích řídící komise pro Čechy bez jediného relevantního důkazu od člena výkonného výboru pana Chvály přerušuji svoji veškerou činnost v komisi. Hodlám se intenzivně zabývat disciplinárním a soudním sporem s některými funkcionáři ČMFS s soudním sporem na ochranu osobnosti," uvedl dnes Berbr v prohlášení.

Na Chválu v úterý ráno před jeho bydlištěm v Praze zaútočili dva neznámí maskovaní muži železnou tyčí a obuškem. Způsobili mu mnoho tržných ran na hlavě, poranili mu zápěstí a přerazili mu dva prsty na ruce.

o přepadení čtěte zde

Policisté zatím nevědí, kdo za přepadením stojí, ale podle Chvály útok souvisel s plánovaným úterním zasedáním výkonného výboru, které se mělo zabývat situací v nižších českých soutěžích. Nakonec ale bylo odloženo.

Chvála totiž v únoru vyjádřil obavy o regulérnost České fotbalové ligy a divizních soutěží a vyslovil přání, aby nad nižšími soutěžemi v Čechách převzala dohled komise ligových rozhodčích. "Právě dnes měl výkonný výbor tuhle věc (odvolání komise rozhodčích pro Čechy) projednávat.

S Berbrem, který má údajně v nižších soutěžích značný vliv, vedou vleklé spory. Už v minulém roce Chvála volal po Berbrově "odstranění", ale před výkonným výborem tehdy neuspěl. Postavil se také proti dalšímu členovi řídící komise pro Čechy Václavu Kohoutovi. Ten prý spolu s Berbrem už na něj v minulosti podal tři trestní oznámení, Chvála v únoru znovu jejich pozice zpochybnil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze