Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Tak přece v zimě. Možná. Katařané zvažují přesun fotbalového mundialu

Katařané s vuvuzelami slaví zisk pořadatelství fotbalového MS 2022 | foto: AP

22 2013
Katarští pořadatelé fotbalového mistrovství světa v roce 2022 roztávají. Pod vlivem sílícího tlaku začínají uvažovat o zimním termínu. V tu dobu panují okolo Perského zálivu o poznání příznivější klimatické podmínky než v červnu a červenci.

"Mnoho faktorů mluví pro uspořádání mistrovství světa v zimě. My jsme připravení uspořádat turnaj v létě i v zimě. Naše plány to nijak neovlivní," oznámili zástupci katarského organizačního výboru.

Podle původního plánu se má mistrovství světa hrát v tradičním letním termínu. Velká horka, která v té době v regionu panují, měly hráčům i fanouškům pomoci zvládnout moderní klimatizované stadiony. Už od přidělení pořadatelství se ale ozývala silná kritika.

Hlavním zastáncem přeložení MS na zimní termín je šéf Evropské fotbalové unie UEFA Michel Platini, kterému se nelíbí, že by hráči byli v červnu a červenci vystavení až čtyřicetistupňovým teplotám. Nesouhlas s posunem naopak vyjádřil například předseda severoamerické asociace CONCACAF Jeffrey Webb.

FIFA se změně nebrání, podle předsedy Josepha Blattera by ale musela iniciativa vzejít od katarských organizátorů, kteří by museli o přeložení požádat.

O posunu termínu by světová federace mohla rozhodnout i jednostranně, podle generálního sekretáře FIFA Jeroma Valckeho by k tomu ale přistoupila jedině v případě, že by to jednoznačně odůvodňovaly lékařské posudky.

Autoři: ,


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze