13 2013
V minulém kole prohráli v Ostrově 0:3, ale teď se fotbalisté Nového Sedla po výhře nad Mariánskými Lázněmi 2:1 zase vrátili na první místo tabulky přeboru Karlovarského kraje. Jeden gól vstřelili po ukázkově dlouhém autu, ten druhý po minele hostujícího brankáře. Podívejte se na video.

Hostující Mariánské Lázně byly před duelem s Novým Sedlem na první příčce a domácí byli druzí. Po vzájemném souboji si týmy pořadí prohodily. Jak k tomu došlo?

Jak dopadly zápasy v jiných soutěžích, najdete na webu výsledky.com. Duely můžete sledovat i živě na tvcom.cz.

Základ pro devátou výhru Nového Sedla v základní hrací době byl položen ve 23. minutě, když měli domácí výhodu autového vhazování. Tu využili pro dlouhý hod, až se míč dostal k vyskakujícímu Wernerovi, jenž hlavičkou poslal balón ke vzdálenější tyči.

V prvních minutách druhé půle už Nové Sedlo vedlo o dvě branky a výrazně mu k tomu pomohla chyba gólmana Mariánských Lázní. Ten rozehrál na stopera, ale hostujícího obránce obtěžovali hned dva domácí hráči, a proto chtěl poslat brankářovi malou domů - snad proto, aby znovu rozehrál, nebo snad proto, aby místo přihrávky na stoperskou dvojici zvolil dlouhý nákop na útočnou polovinu...

Nic z toho se ale nestalo, protože obráncova malá domů byla slabá a pomalá. Atakující hráč Nového Sedla se okamžitě zmocnil míče, pelášil směrem k brance a pak křížně přihrával volnému Kaňokovi - 2:0.

Hostující celek si připsal alespoň čestný úspěch, když se v 69. minutě po vyšachování domácí obrany prosadil Kabelák.

Pořadí v tabulce karlovarského přeboru se tedy po třinácti odehraných kolech promíchalo, na poslední místo opět klesl Chodov, který podlehl Staré Roli 1:3.

Výsledky 12. kola (13. hraného): Nejdek - Fr. Lázně 3:0, Březová - Cheb 2:3, Lomnice - Král. Poříčí 4:0, Nové Sedlo - Mar. Lázně 2:1, Hor. Slavkov - Ostrov 1:3, St. Role - Chodov 3:1, Citice - Toužim 3:3, na pen. 3:4.

1. Baník Union Nové Sedlo 13 9 3 1 36:14 32
2. FC Viktoria Mariánské Lázně 13 9 2 2 37:15 31
3. FK Olympie Březová 13 9 1 3 50:21 28
4. FK Ostrov 13 9 1 3 34:22 28
5. FK Nejdek 13 7 1 5 28:27 22
6. FC Cheb 13 6 2 5 30:25 21
7. SK Toužim 13 5 3 5 46:30 20
8. DDM Stará Role 13 5 2 6 30:29 18