Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Potvrzeno: novým trenérem fotbalové reprezentace se stane Jarolím

TAKTIK. Mladoboleslavský kouč Karel Jarolím udílí pokyny v utkání proti Jihlavě. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

15 2016
České fotbalisty povede do bojů o postup na mistrovství světa 2018 trenér Karel Jarolím. Asociace definitivně vyjednala jeho uvolnění z Mladé Boleslavi, kde 59letý kouč doposud působil. Do konce léta může pracovat zároveň v klubu, od 25. srpna už jenom pro reprezentaci.

Dohodu v pátek kolem třetí hodiny odpoledne potvrdily česká asociace i Mladá Boleslav ve společné tiskové zprávě.

„Přichází trenér, za kterým jsou sportovní výsledky. Věřím, že může podobných úspěchů dosáhnout i s národním týmem. Jeho prvním krokem bude sestavit tým tak, abychom se mohli pokusit o postup na mistrovství světa 2018,“ prohlásil předseda české asociace Miroslav Pelta.

Trenér Jarolím, který u reprezentace nahradí Pavla Vrbu, převezme národní tým oficiálně až 1. srpna. Do 25. srpna zároveň může paralelně vést také Mladou Boleslav, kterou v následujících týdnech čeká kvalifikace Evropské ligy (více zde).

Dohoda je zatím pouze ústní. Jarolím je totiž s Boleslaví na soustředění v Rakousku, a tak jednání probíhala hlavně po telefonu.

Nový trenér podepíše po návratu do Česka smlouvu na dva roky s možností prodloužení o stejnou dobu.

Mladoboleslavský trenér Karel Jarolím na tréninku před zápasem s Lyonem.
Karel Jarolím

„Mohu potvrdit, že ohledně angažování kouče Jarolíma došlo k předběžné dohodě, která proběhla skutečně korektním způsobem. Veškeré konkrétní náležitosti ovšem můžeme dořešit až po návratu týmu ze soustředění,“ řekl prezident boleslavského klubu Josef Dufek.

Jarolím od zimy 2014 úspěšně působí v Mladé Boleslavi. V lize s ní skončil jednou třetí a dvakrát čtvrtý, v minulé sezoně navíc vyhrál domácí pohár.

O angažmá u reprezentace se v jeho případě mluvilo už několikrát. Nejdříve v době, kdy Slavii dovedl ke dvěma titulům a historickému postupu do Ligy mistrů. Podruhé poté, co u národního týmu na podzim 2013 skončil Michal Bílek.

Fotogalerie

Karel Jarolím

Jako hráč působil nejdéle ve Slavii, ale vyzkoušel si i zahraniční angažmá. Jako trenér zahájil kariéru na sklonku devadesátých let. Kromě Slavie a Mladé Boleslavi vedl například Příbram, Slovácko a Slovan Bratislava. Krátce působil také ve Spojených arabských emirátech a v Saúdské Arábii.

Jarolímovým blízkým spolupracovníkem bude Jaromír Šeterle, který bude působit coby manažer reprezentace. Ten ve funkci nahradí Dušana Fitzela

„Bude vykonávat funkce manažera jedenadvacítky i áčka, které má samozřejmě prioritu. Na druhou stranu jedenadvacítku čekají důležité zápasy v boji o postup na mistrovství Evropy,“ oznámil Pelta už minulý týden.

Změny u reprezentace odstartovaly odchody trenéra Vrby a manažera Fitzela do Machačkaly. Oba se pro Rusko rozhodli po nevydařeném mistrovství Evropy, na kterém Česko skončilo s jediným bodem už po základních skupinách.

Předseda české asociace Miroslav Pelta už minulý týden oznámil, že k reprezentaci chce přivést právě Karla Jarolíma:

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze