Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Brückner: Chci reprezentaci pomoci, ale svou roli bych nezveličoval

Legendární český fotbalový trenér Karel Brückner vystoupili 21. listopadu v talkshow Davida Hrbka v Olomouci. | foto: ČTK

8 2014
Konkrétní zatím příliš nebyl, na to je ještě brzy. Avšak skutečnost, že se v roli konzultanta vrací k národnímu týmu fotbalistů, čtyřiasedmdesátiletý Karel Brückner potvrdil. Zkušený a úspěšný trenér bude pomáhat současnému reprezentačnímu kouči Pavlu Vrbovi, když kývl na jeho nabídku na spolupráci.

V čem bude vaše role spočívat?
To budeme teprve koncem ledna precizovat, proto o tom zatím nelze konkrétně hovořit. Dá se nyní říci, že jsme se s panem Vrbou domluvili na tom, že se domluvíme. Všechno je ale zatím v hodně obecné rovině.

Prozradíte aspoň, čeho se týká ta obecná rovina?
Jak svou roli jakéhosi konzultanta chápu já, jde nejspíš o mou zkušenost. Šest roků jsem pracoval u reprezentační jedenadvacítky, při tom čtyři roky pomáhal Jozefu Chovancovi u áčka, pak áčko sám šest let trénoval. Dejme tomu, že tyto zkušenosti bych teď mohl předat, ale dál bych to opravdu nechtěl rozvádět, bylo by to předčasné.

Abych se ale ubezpečil: vaše angažmá lze brát za hotovou věc?
Ano, tak to jde říct. V podstatě jsme domluveni.

Vy sám máte o své roli představu, ne?
Shrnul bych to asi tak, že půjde o klasický servis. Všechno ostatní je živé a bude záviset na dalším jednání. Fotbal je různorodý a podle toho se mé angažmá bude odvíjet. Hlavně bych ale svou roli nechtěl zveličovat: není to žádná velká role, opravdu ne.

V jak těsném kontaktu chcete být s hráči?
To opravdu v tuto chvíli nevím, to už je právě ta příliš konkrétní otázka, na kterou dnes nejsem schopen odpovědět. Jasněji bude koncem ledna.

Potěšila vás nabídka od pana Vrby?
Potěšila, nepotěšila... Nejde o city a pocity a vy víte, že na podobné otázky ani neumím odpovídat. Tohle není o pocitech, ale jen a jen o práci. Když jsem byl osloven, chci národnímu týmu pomoci.

Autor:


Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?
Ztratila jsem kamarádky po porodu. Lze se tomu vyhnout?

Vyšumění přátelství nemusí být jen vaše vina.

Najdete na iDNES.czmobilní verze