Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kapitánův dres zmizel v kufříku

22 2000
L u t y c h (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - "Ne. Nemám co říci." S těmito slovy prošel Jiří Němec po utkání s Dánskem mixzónou na stadionu v Lutychu. Měla to být přitom jeho rozlučka s reprezentačním dresem a na rozhovor čekal zástup novinářů. Také spoluhráči ovšem opouštěli stadion v nejistotě, zda kapitán svou kariéru v národním týmu skutečně končí. A trenér Chovanec? Cestou z kabiny jen rozpačitě krčil rameny.

Z ochozů se dlouhé minuty nesl skandovaný potlesk. Na hrací ploše ho opětovala skupinka hráčů. Všichni už jen v bílých tílkách, nebo svlečení do půl pasu. Jen jeden z nich stále ještě nehodil svůj červený dres do hlediště - Jiří Němec. Několikrát se objal se spoluhráči, naposledy zamával fanouškům a pak zmizel v kabině.

Všechno nasvědčovalo tomu, že si chce Němec dres nechat jako vzpomínku na svůj poslední reprezentační zápas. Jenže v kabině se náhle přitočil k Pavlu Nedvědovi a povídá: "Na, tady něco máš." Propocený trikot se sedmičkou na zádech hned zmizel v příručním kufříku na kolečkách.

"Daroval mi ho. Vypadalo to, jako by se opravdu loučil, tak jsem si ho raději vzal. Měl by si to ale stejně ještě rozmyslet," vyprávěl záložník Lazia Řím cestou do autobusu. S Němcem byli vždy největší přátelé, na hotelech si brali společné pokoje a dlouhé hodiny trávili povídáním. I proto Nedvěd stále doufá, že kapitán v mužstvu zůstane.

"Jirka by si to měl ještě rozmyslet. Hráč jeho kvalit by se nám určitě hodil i pro kvalifikaci mistrovství světa. Hučel jsem do něho nepřetržitě poslední tři týdny a klidně mu teď budu každý den telefonovat, abych ho zlomil," prohlásil Nedvěd. S pohledem na černý kufřík, který ukrýval cenný poklad potom v žertu dodal: "Hlavně, že už mám ten dres. Pro případ, že už by si to nerozmyslel."

Jasno stále nemají ani další spoluhráči. "Na přímou otázku nikdy neodpověděl, že končí. Tak nevím," uvedl útočník Vladimír Šmicer. Více se snad uvidí začátkem srpna, kdy čeká reprezentaci první sraz nové sezony - buď přijde 34letý Jiří Němec s pozvánkami na oficiální rozlučku, a nebo si jako dosud přijde k masérům pro věci a půjde druhý den normálně trénovat. Vyloučeno není ani jedno.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze