Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitáni platí deset tisíc. A Ujfaluši je plonk

2 2003
Teplice - Reprezentační pokladník Karel Poborský se hned po zápase v kabině přihlásil: „Pánové... Fukal platí ještě od minula deset tisíc, Šmicer taky deset tisíc. A Ujfaluši? Ten samozřejmě taky!“ Fotbalová kasička se po utkání s Tureckem pořádně naplnila. Důvod? Všichni ti, kteří museli zaplatit, byli novými kapitány fotbalové reprezentace. „Spikla se proti mně rada starších, abych platil. Kluci se dohodli, že se všichni starší nechají vystřídat a já pak budu muset platit zápisné,“ vyprávěl Vladimír Šmicer. Stěžoval si jen na oko, každé minuty s páskou na rukávu si totiž nesmírně vážil.

Nejen v klubech je obvyklé, že se platí do společné kasy. Za gól, za červenou kartu, za fotografie v novinách... Ale v lize jsou sumy spíš kolem tisícovky, reprezentace je úplně jiná kategorie. Třeba Šmicra každá kapitánská minuta stála pětistovku, neboť se po dvaceti minutách zranil a musel střídat.

Mohla to být vůbec zajímavá hra pro fanoušky sledovat, kdo všechno bude v Teplicích kapitánem. Vůdce týmu Pavel Nedvěd byl ze zápasu omluven, takže s páskou vybíhal Poborský. V 55. minutě střídal - a dočkal se Šmicer. Kdyby se nezranil, dohrálo by se tak.

Jenže náhradník Hübschman pak vzal u postranní čáry pásku a hnal se za obráncem Ujfalušim. „Máš si ji vzít!“ vrazil mu ji do ruky.

„Ten první okamžik, když jsem si pásku navlékl, to bylo něco výjimečného, to byla čest. Pak se člověk musí probudit,“ popisoval Tomáš Ujfaluši.

Kde ale vzal hned po utkání deset tisíc na zápisné? „Dostal jsem peníze za cesťák, tak jsem je hned obrátil. A ještě jsem platil i za Milana Fukala, takže jsem úplně plonk.“ Ale proč náhradník Fukal? Vždyť ten přece pásku neměl. Proti Turecku ne, ale mýlka to nebyla. Fukal totiž v listopadu jako kapitán končil přípravné utkání se Švédskem. A finanční resty si pokladník Poborský pamatuje přesně.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze