Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitánem by měl být Čech, říkají nejen čtenáři iDNES.cz

Petr Čech už několikrát kapitánskou pásku měl. Dostane ji zase? | foto: Michal Šula, MF DNES

10 2009
Být v mužstvu Pavel Nedvěd, nikdo by nepochyboval, kdo vyjde z reprezentační kabiny jako kapitán. Být v mužstvu Tomáš Rosický, dalo by se říct vlastně totéž.

Kdyby Tomáš Ujfaluši neoznámil, že se národního týmu vzdává, dost pravděpodobně by kapitánská páska zůstala právě jemu. Vždyť byl šéfem loni na mistrovství Evropy.

Středeční příprava s Belgií, poslední zápas před podzimní finišem kvalifikace, se blíží. Kdo by tedy měl být kapitánem?

"Zkušených hráčů nás není tolik, pro mě je jasným kandidátem Petr Čech. Je to osobnost na hřišti i mimo něj. Navíc v národním týmu spoustu let hraje a spoustu let hrát bude," pravil obránce Marek Jankulovski, jenž má odehráno čtyřiasedmdesát reprezentačních zápasů, což je v nynějším kádru nejvíc.

Také vy, čtenáři iDNES.cz, máte jasno. V anketě, která běží od pondělního poledne, byste kapitánskou pásku s velkou převahu předali brankáři Chelsea.

"Já se zodpovědnosti nebojím. Jestli se trenér Hašek rozhodne dát pásku mně, tak s tím nemám problémy," reagoval Čech.

O novém lídrovi, jenž povede reprezentaci přinejmenším proti Belgii a pak v zářijovém kvalifikačním dvojzápase proti Slovensku a San Marinu, se teprve bude rozhodovat. Možná dnes večer, možná během zítřka.

"Otázku kapitána bych nechal na sezení s hráči. Zatím na to nebyl čas, stačili jsme se jenom přivítat," řekl trenér Ivan Hašek krátce před odjezdem do Teplic.

Petr Čech se opravdu jeví jako nejvhodnější kandidát, přestože mnozí experti tvrdí, že brankář by kapitánem být neměl. Čech má zkušenosti z Chelsea, obrovské renomé, sedmadvacet let a sedmašedesát odchytaných zápasů v reprezentaci.

"Aby byl kapitánem brankář, s tím nemám problém. Jedinou nevýhodou může být horší komunikace s rozhodčím, což mají hráči v poli snazší, ale není to přece nic zásadního. I v Sochaux je kapitánem brankář Richert," řekl útočník Václav Svěrkoš.

Do ankety jsme kromě Čecha zařadili i dalších pět jmen. Druhý je zatím nejzkušenější Marek Jankulovski, který by se vůdcovské role nezříkal, ale...

"Kdybych byl osloven, byla by to pocta. Spíš mám ovšem problém s budoucností," prohlásil.

U Jankulovského totiž závisí na zářijové kvalifikaci v Bratislavě. Pokud by ji Česko nezvládlo, nejspíš by se levonohý obránce reprezentace vzdal.

Třetím ve vašem pořadí je záložník David Jarolím, jenž už druhým rokem nosí pásku v Hamburku, Milan Baroš, Zdeněk Grygera a David Rozehnal od vás zatím dostali minimum hlasů.

Kdo by měl být kapitánem fotbalové reprezentace?

celkem hlasů: 6128

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:00 11. srpna 2009. Anketa je uzavřena.

Petr Čech 3903

Marek Jankulovski 1171

David Jarolím 455

Zdeněk Grygera 232

Milan Baroš 230

David Rozehnal 137







Najdete na iDNES.cz



mobilní verze