Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán se na tréninku trápil

6 2003
Minsk - Šedovlasý muž si sedl na lavičku pod plastovou stříšku, dal si nohu přes nohu, vytáhl z kapsy fixu a začal si cosi rozepisovat na papír. Trenér Karel Brückner poopravoval detaily posledního tréninku národního mužstva před kvalifikačním zápasem v Bělorusku.

O zápase také čtěte zde
On-line přenos utkání Bělorusko - ČR

Na stadionu Dinama Minsk s typicky mohutnými betonovými oblouky ve vchodu, kde v roce 1980 plápolal olympijský oheň, se ozývalo: "Dino, pojď! Méďo, dávej!"

Po hustém, vodou nasáklém trávníku klouzaly přihrávky a fotbalisté Česka pilovali útočné akce. Rozehrávka mezi obránci, ťuknout míč doprostřed hřiště, tam další dotyk, následuje přihrávka do křídla a centr. "Když to bude klouzat i při zápase, jen dobře," říkal záložník Tomáš Rosický.

Míč dostává na mokru rychlost, Rosický věří, že tím se technická převaha Čechů ještě zvýrazní.

"Nevím, mně asi někdo vyměnil nohy. Ty správné jsem nechal doma," stěžoval si Pavel Nedvěd, když se šel v půlce tréninku napít k tartanové dráze. Střely mu nešly.

Při tréninku se možná dala luštit zápletka dnešní základní sestavy. Útoky nacvičoval na kraji obrany Jiránek, uprostřed zálohy Týce. Obvyklý štítový hráč Galásek klusal kolem hřiště. Má lehce zraněné tříslo.

Na trénink dorazilo padesát zvědavců. Hráče dotěrně žádali o podpisy a společné fotografie. Nedvěd se ani nemohl procpat do kabiny.

Na zápas nemá přijít ani deset tisíc lidí, lístek stojí v přepočtu deset dolarů, což je v Bělorusku pětina průměrného platu. I prezident Lukašenko, ve světě kritizovaný diktátor, má chybět, ačkoli je vášnivý sportovní fanda. "On má rád jen vítězství, a to se proti Čechům určitě nepodaří," skepticky říkají místní.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze