Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kapitán mužstva Nedvěd už se cítí fit

2 2003
Praha - Poslední chvilky zbývají českým fotbalovým reprezentantům do kvalifikačního zápas s Rakouskem, které začíná večer v půl deváté v Praze na Letné. Areál dejvického hotelu Praha hráči opustí až před sedmou hodinou, kdy je autobus dopraví na sparťanský stadion. "Být hodinu a půl před zápasem na místě, to je takové nepsané pravidlo," řekl asistent trenéra Miroslav Beránek. Dále čtěte: Co říkal Nedvěd v úterý večer x Rakušany burcuje proti Čechům tisk x Co říká rakouský trenér x Brückner před zápasem

Fotbalisté vstávali kolem deváté, po snídani měli přes hodinu volno a potom vyrazili pod dohledem dalšího asistenta Jaroslava Šilhavého do rozlehlého hotelového parku.

"K tradičnímu předzápasovému rozhýbání až jsme žádné hřiště hledat nemuseli, zdejší park je k tomu přímo ideální," pochvaloval si Beránek. "Navíc Jarda Šilhavý připravil klukům nádherné cviky. Zkrátka, nemělo to chybu."

Obědvalo se hodinu po poledni, nyní mají hráči klid až do svačiny, která bude připravena na pátou hodinu odpolední. Teprve poté je na programu předzápasová taktická příprava. "A až na ní trenér Brückner oznámí základní sestavu," poznamenal Beránek.

Zatím se tedy pořád neví, kdo ze záložní trojice Poborský, Rosický, Šmicer bude muset uvolnit místo druhému útočníku Barošovi. Zřejmě je ale rozlušten nejtajemnější otazník, který se týkal Nedvědova pochroumaného kotníku.

"Ještě se o tom s Nedvědem pobavíme před svačinou, ale pokud vím, tak Pavel hrát chce, na zápas se cítí, takže večer by nastoupit měl," uvedl jeden z dvojice reprezentačních lékařů Jiří Fousek.

Jeho kolega Petr Krejčí už v úterý večer prohlásil, že v Nedvědově případě dají na pocity samotného fotbalisty. "S nakopnutým kotníkem nic nenaděláme, je to prostě na hráči," poznamenal Krejčí čtyřiadvacet hodin před výkopem.

Asistent Beránek přiznal, že o Nedvědovi je už jasno, ale s přímou odpovědí na otázku, zda tedy kapitán českého národního mužstva proti Rakušanům nastoupí, přece jen váhal. "Já bych řekl, že hrát bude," naznačil ve středu kolem čtrnácté hodiny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze