Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Teď se ukáže charakter týmu, tuší liberecký kapitán Kováč

Radoslav Kováč | foto: Ota Bartovský, MAFRA

19 2013
Kapitán Radoslav Kováč burcoval své mladší spoluhráče marně. Fotbalisté Liberce po strašlivých chybách neuhráli v úvodním zápase kvalifikace Evropské ligy v Rize ani remízu. "Teď na sebe všichni nadáváme, ale věřím, že se zvedneme. Musíme se ale vrátit k pokoře a týmové práci," řekl Kováč po prohře 1:2.

V Rize jste přitom rychle vedli. Kde nastal zlom?
Staly se individuální chyby, kterých bychom se měli vyvarovat. Nebudu je blíž komentovat, ti, kteří se jich dopustili, o tom dobře vědí. Dali jsme tím šanci soupeři vrátit se do zápasu, což podle mě bylo absolutně zbytečné.

Jak vám po takové zbytečné prohře jako kapitánovi je?
Cítím velké zklamání, protože to byl jasně hratelný zápas. Chtěli jsme v Rize uhrát příznivý výsledek do odvety a teď s ní budeme o postup do poslední chvíle boxovat. Je to obrovská škoda, přesto věřím, že to zvládneme.

Bude těžké se z takové rány oklepat?
Teď se ukáže charakter týmu. Na jaře jsme všechno vyhrávali, každý nás plácal po zádech, ale bylo jasné, že nějaký takový zápas přijde. Teď se to stalo. Nikdo jiný nám nepomůže, musíme si vyříkat chyby a vstoupit do prvního ligového utkání v Olomouci úplně jinak. Věřím, že jsme natolik silní, že se z toho poučíme a třeba nás to naopak nakopne. Spadneme zase dolů, začneme makat a vrátíme se k tomu, co nás zdobilo: k pokoře a týmové práci, která ve druhém poločase podle mě chyběla.

Bude odveta těžší než první zápas?
Těžké to bude tak, jak si to sami uděláme. Je to jen o nás. Tým má kvalitu a věřím, že my starší hráči ty mladší zvedneme. Ale oni nejsou psychicky úplně dole, což je dobře. Teď na sebe sice všichni nadáváme, ale musíme začít každý sám od sebe.Najdete na iDNES.czmobilní verze