Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jestli nás chtěl trenér postrašit, povedlo se mu to, smál se Horváth

VŠICHNI ZA MNOU. Plzeňský kapitán Pavel Horváth zdraví fanoušky po zápase v Neapoli. | foto: AP

15 2013
Neapol (Od našeho zpravodaje) - Tři roky vede své fotbalové vojáky do památných pohárových bojů, ale tak fantastický výsledek ještě nezažil. Těžko se divit, že se plzeňský generál Pavel Horváth po vítězství 3:0 v Neapoli rozplýval: "Když jsme v autobusu přijížděli na stadion, lidi nám ukazovali, že to tři nula skončí. Jen si asi mysleli, že to dopadne obráceně."

Tak suverénní vítězství jste nemohli čekat ani vy, je to tak?
Vyhrát jsme si zasloužili, za tím si stojím. Neapol se sice ve druhém poločase s příchodem Marka Hamšíka výrazně zlepšila a byla nebezpečná, ale s tím jsme počítali. Já prostě myslím, že jsme to zvládli.

Díky pohárovým zkušenostem a vyzrálosti?
No, z výšky, z vašich novinářských míst, to mohlo vypadat, že jsme vyzrálejší. Ovšem pořád jsme udělali dost zbytečných ztrát, díky kterým se Neapol dostala do tlaku.
(V tom kolem plzeňského kapitána procházela neapolská superstar Edinson Cavani a uznale Horváthovi poklepala na rameno: "Vida, zdravil mě Cavani, asi si mě pamatuje," prohodil Horváth.)

Neapol vs. Plzeň

Pavle, abychom ten neapolský drtivý tlak ve druhém poločase nezamluvili.
První poločas nám vzal dost sil, do toho přišel rychlý Hamšík a bylo to. On nám s Vláďou Daridou utíkal, byl nebezpečný, vytvářel šance sobě i ostatním.

Však trenér Vrba zmiňoval, že Hamšík byl poněkud rychlejší než vy.
No jo, ale já měl v nohách těch pětačtyřicet minut z první půle... (úsměv)

Zatímco Hamšík zahrál výborně, vyhlášený střelec Cavani moc užitečných přihrávek nedostal. Bylo to zásluhou plzeňské obrany?
Na tomhle těžkém hřišti to je obtížné, zvlášť když se to v obraně zhustí. Samozřejmě někdy záleží i na náhodě, ale pokud je mužstvo dobře zformované a nedělá chyby, je hrozně těžké se prosadit.

Zato plzeňská produktivita byla vynikající, že?
To byly stoprocentní šance, které jsme využili. I v tom je vidět naše zkušenost.

Neříkáte si, jestli to náhodou nebyl sen?
Nebyl to sen, nýbrž realita. I když je pravda, že poté, co jsme viděli sestříhaná videa z posledních zápasů Neapole, bych takový výsledek ani ve snu nečekal. Kdo ví, třeba nás chtěl trenér Vrba vystrašit. Pokud jo, tak klobouk dolů, povedlo se mu to.

Italští novináři tvrdí, že Neapol nezvládla zápas takticky. Co vy na to?
To si nemyslím. My jsme prostě podali dobrý výkon, čekali jsme na šance a pak je využili. Soupeř doma prohrával, musel hru otevřít a my přidali další góly, takže paráda. Ale pozor, pořád je to jen poločas. I když je pravda, že k postupu jsme udělali velký krok.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze