Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kanonýr Klose se v Teplicích nepředstaví

26 2002
Teplice - Bez zraněného vicemistra světa Miroslava Kloseho přicestovali do České republiky fotbalisté Kaiserslauternu. V sobotu je čeká od 17 hodin na teplických Stínadlech odveta třetího kola Poháru Intertoto. Zatímco Němci se budou muset obejít bez Kloseho, Teplice mohou narozdíl od prvního zápasu, v němž prohrály 1:2, počítat do obrany s Karlem Radou. Trenér Andreas Brehme, který bez úhony přestál týden plný změn, se duelu v Teplicích neobává.

"Počítám s tím, že postoupíme do semifinále. Jsme lepší tým," vyhlásil sebevědomě Brehme, vědom si, že svou pozici podle všeho uhájí, i kdyby jeho svěřenci vypadli.  Ovšem v Kaiserslauternu si výpadek nikdo neumí představit, postup do Poháru UEFA je totiž ekonomickou nezbytností.

Po krachu společnosti KirchMedia, která vlastnila vysílací práva na ligu, totiž v pokladně schází minimálně osm miliónů eur a bez příjmů za cestu pohárovou Evropou by budoucnost klubu byla ohrožena.  "Musíme šetřit na každém kroku, potřebujeme každé euro a dostaneme se do opravdu velkých problémů, pokud se mezinárodním trhu nedostaneme dál," přiznal předseda dozorčí rady klubu Robert Wieschmann.

O tom, že se v klubu řadou funkcionářských změn vyčistil vzduch, dnes mluvil i český útočník Vratislav Lokvenc poté, co s klubem přicestoval do Teplic. "Dobře a v klidu jsme celý týden trénovali, atmosféra v týmu se uklidnila," tvrdil Lokvenc po příjezdu do Teplic, kde hned s několika spoluhráči vyrazil na kávu.

V Teplicích chybí Klose, který trénuje od pondělí a má stálé potíže se svalovými zraněními, a tým se musí obejít ještě bez Bulhara Hristova, jehož čeká operace předních křížových vazů. "Určitě nám bude chybět. Navíc má hroznou smůlu, protože přesně před rokem utrpěl úplně stejné zranění a dokonce i při stejném cviku," litoval svého spoluhráče z útoku Lokvenc, který má v sobotu hrát, stejně jako Petr Gabriel.

Tepličtí se na odvetu pečlivě připravují od středečního ligového duelu na Letné a trenér František Cipro své svěřence upozorňuje, že je čeká těžká zkouška. "Kaiserslauternští hráči mají nůž na krku, pro ně je pohárová účast klíčová," prohlásil, ale přiznal, že díky solidnímu výsledku má i jeho tým velkou naději. O to větší, že může nastoupit Rada, který byl ve čtvrtek zaregistrován v Teplicích.

"Nesmíme se hnát příliš dopředu. Jejich největší silou je útok, v obraně jsou zranitelnější," domníval se teplický trenér, který věřil, že hodně pomůže podpora hlediště. V severočeských lázních totiž očekávají třináct až patnáct tisíc diváků. Teplice postoupí, pokud zvítězí aspoň 1:0. Při výsledku 2:1 by se prodlužovalo, remíza a každý další výsledek by vynesl postup soupeři.

Hrát se bude poprvé na nově položeném vyhřívaném trávníku, který měl mít původně premiéru až 10. srpna. Duel rozhoduje italská trojice Farina - Consolo, Gemignani.

Předpokládané sestavy
Teplice:
Poštulka - Rada - Gross, Lengyel - Doležal, Horváth, Voříšek, Leitner, Skála - Verbíř, Divecký.
Kaiserslautern: Koch - Knavs, Ramzy, Gabriel - Basler, Riedl, Lincoln, Anfang, Malz - Teber, Lokvenc.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze