Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kandidát na předsedu Vinš řekl, s kým by chtěl dělat fotbal

Luděk Vinš, kandidát na předsedu fotbalového svazu | foto: ČTK

9 2009
Pokud by byl předsedou fotbalového svazu zvolen Luděk Vinš, za trenéra národního mužstva by chtěl Ivana Haška. To řekl už dřív. Necelé tři týdny před volební valnou hromadou představil muže, s kterými by chtěl v případě svého zvolení spolupracovat ve výkonném výboru.

Vinš je jedním ze dvou kandidátů na předsedu, jeho protivníkem ve volbách bude 27. června právě Ivan Hašek, který je považován za velkého favorita.

K Haškovi se otevřeně hlásí například slávistický ředitel Petr Doležal, olomoucký ředitel Jiří Kubíček, Jindřich Rajchl z pražské Dukly, také budějovický majitel Karel Poborský, nebo Miroslav Kříž, předseda dozorčí rady plzeňského klubu.

A například s Křížem by chtěl spolupracovat i Vinš, který představil  další muže, s nimiž by chtěl sedět ve výkonném výboru.

"Ale uvědomuju si, že i je by museli zvolit delegáti valné hromady," říká Vinš. "Ale pokud by vybrali mě, požádal bych valnou hromadu o podporu těchto lidí, o kterých si myslím, že by měli být ve výkonném výboru. A to i bez ohledu na to, pokud bych zvolen nebyl."

Za místopředsedy by Vinš chtěl Václava Chválu (Čechy), Zdeňka Zlámala (Morava) a Jaroslava Vacka (liga).

"Ale určitě bych nechtěl spolupracovat s panem Kubíčkem, který českému fotbalu škodí. Podle mě nese velkou vinu na momentálních rozporech a nejednotnosti fotbalového hnutí," poznamenal Vinš.

S kým by chtěl Vinš spolupracovat
ve výkonném výboru

místopředseda za Čechy: Václav Chvála

místopředseda za Moravu: Zdeněk Zlámal

místopředseda za ligu: Jaroslav Vacek

řídící komise za Čechy: Josef Hadraba

řídící komise za Moravu: Vladimír Dostál

členové za Čechy: Milan Haškovec, Václav Severýn

členové za Moravu: Pavel Blaha, Tomáš Trucha

členové za ligu: Miroslav Kříž, Dušan Svoboda, Radek Bělák

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze