Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kanaďané chtějí český tým překvapit

13 2003
Praha - Přestože trenér kanadské fotbalové reprezentace Colin Miller sílu českého uznává, pomýšlí v sobotním přátelském zápase Česko - Kanada v Teplicích dokonce na vítězství. "Je mi jasné, že to pro nás bude hodně těžký zápas, ale poraženeckou náladu nemáme. Rádi bychom uhráli remízu, nebo i něco víc," řekl Miller po čtvrtečním strahovském tréninku. "Překvapení nejsou ve fotbale vyloučena nikdy."

Colin Miller je koučem jen prozatímním, protože poté, co v létě ukončil působení u
kanadské reprezentace Holger Osieck, totiž zámořský tým nemá otázku trenéra stoprocentně vyřešenou.

Miller vedl tým poprvé proti Finsku v říjnu a z Tampere si odvezl porážku 2:3. V Teplicích očekávají Kanaďané daleko těžší zápas.

"Hrát proti Česku, navíc ještě v jeho domácím prostředí, to mluví za všechno. Není pochyb, že máte fantastický tým. Pro nás je to velká výzva a pocta. Musíme podat maximální výkon, protože nás čeká mužstvo světové třídy," navázal Miller.

Nebezpečí, které bude hrozit jeho svěřencům, se podle Millerových slov dá těžko pojmenovat výčtem největších hvězd. "Češi jsou nebezpeční od prvního do jedenáctého hráče na hřišti. Za všechny můžu jmenovat třeba Poborského, nebo Nedvěda. V českém týmu jsou prostě fotbalisté, kteří hrají několik let na nejvyšší úrovni."

Pro Kanaďany jsou duely se špičkovými evropskými soupeři přínosné. "Blíží se kvalifikace na mistrovství světa v roce 2006. Proto je důležité, abychom byli hodně spolu a odehráli co nejvíce utkání," uvědomuje si trenér.

Kanadu po vystoupení v Teplicích čeká ještě v úterý v Dublinu Irsko. "Není nic lepšího, než hrát proti soupeřům jako jsou Česko a Irsko."

Pro utkání v Teplicích bude mít Miller z osmnáctičlenné nominace k dispozici šestnáctku. Před utkáním v Irsku se tým zase doplní. Na čtvrtečním tréninku měl k dispozici jen třináct svěřenců.

"Peschisolido je nastydlý a pro jistotu dnes zůstal v hotelu. De Vos hrál v Anglii ve středu za Wigas a Aguiar za Benfiku Lisabon. Oba se k nám teprve připojí," dodal
Miller.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze