Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kamerunci hledají sedm shnilých jablek. Zažilo fotbalové MS podvod?

FOTBALOVÁ AKROBACIE. Kamerunec Stephane Mbia se snaží pod dohledem Chorvata Maria Mandžukiče zakončit jednu z akcí svého týmu. | foto: Murad SezerReuters

1 2014
Kamerunská fotbalová federace zahájila vyšetřování. Objevují se totiž podezření, že členové národního týmu na mistrovství světa v Brazílii ovlivňovali výsledky. Pochybnosti se týkají hned sedmi kamerunských reprezentantů, zejména v souvislosti s porážkou 0:4 s Chorvatskem.

"Objevují se nařčení z podvodu kolem tří zápasů Kamerunu na mistrovství světa, zejména zápasu Kamerun - Chorvatsko. V týmu prý bylo sedm shnilých jablek, která nerespektovala principy našeho vedení," stojí v prohlášení kamerunské federace.

Na základě podezření proto sama spustila vyšetřování. "Hodláme zapojit všechny nutné prostředky, abychom tuto znepokojivou záležitost vyřešili během co nejkratší doby," slíbil dočasný prezident federace Joseph Owona.

Podezření panuje zejména v souvislosti s tím, že trestaný podvodník Wilson Raj Perumal, hlava singapurské sázkařské mafie, v německém magazínu Der Spiegel přesně předpověděl výsledek i průběh zápasu mezi Kamerunem a Chorvatskem. Právě on jako první označil sedm kamerunských hráčů za „shnilá jablka“ a tvrdí, že ovlivnili všechny tři zápasy ve skupině.

Kromě výhry Chorvatů 4:0 věděl i to, že dojde v první půli k vyloučení. Červenou kartu dostal ve 40. minutě záložník Alexander Song za úder do zad Maria Mandžukiče.

V závěru zápasu se navíc pohádali Benoit Assou-Ekotto a Benjamin Moukandjo, když první jmenovaný napadl spoluhráče hlavou. Oba od sebe museli odtrhnout ostatní hráči. Incidentem se rovněž zabývala kamerunská federace, ale dosud nevynesla žádný verdikt.

Kamerun měl problémy už před odjezdem na šampionát, kdy hráči kvůli sporu o prémie odmítli odcestovat na turnaj. Nakonec se povedlo svár vyřešit a reprezentace vyrazila do Brazílie se zhruba dvanáctihodinovým zpožděním.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze