Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kamaráde, zastavím tě. Bez milosti, varuje Sivok Slováka Hološka

Tomáš Sivok v dresu Besiktase. Když na to přijde, bude brousit i slovenského kamaráda z klubu Filipa Hološka | foto: Profimedia.cz

4 2009
Je to pár dní, co spolu v Istanbulu nasedli do letadla a proklábosili celou cestu do Prahy. Jako největší kamarádi. Když pak v Ruzyni na pojízdném pásu chytili každý svůj bágl, Tomáš Sivok prohodil: "Hele, nerad ti to říkám, ale ať se ti proti nám nedaří." "Nápodobně," opáčil s úsměvem Filip Hološko.

Než v sobotu vypukne velký fotbalový souboj, každý zvlášť si odříká tichou modlitbu. A pak se z kamarádů stanou úhlavní soupeři. Bez milosti.

Čech Sivok a Slovák Hološko vyhráli s Besiktasem turecký titul, v Istanbulu bydlí kousíček od sebe, jejich manželky se vídají skoro denně ve stinných zahradách. S kočárky. Sivokovi mají dvouměsíčního chlapečka Andrého Thomase, Hološkovi tříměsíční holčičku Sophii.

Sivok vs. Hološko

- spoluhráči z Istanbulu


Sivok: "Chtěl jsem se vsadit a vidět Filipa po zápase v českém dresu. Ale asi se bál."


Hološko: "No jo, Tomáš je typický ukecaný Čech."

Neřeknou na sebe křivé slovo, jenže teď stojí proti sobě. "Jestli ho na hřišti potkám, klidně ho přepálím. Když je někdo soupeř, nerozděluju, jestli to je kamarád, nebo ne. Na hřišti prostě neznám bratra," říká Sivok. "Tak až se potkáme, zkus si mě chytit," reaguje Hološko.

Sivok je defenzivní štít, který v Bratislavě zřejmě zůstane mezi náhradníky. Ani rychlý útočník Hološko nemá jisté místo, ale na hřišti se objeví spíš. "Jestli se na něj trenér Hašek zeptá, řeknu mu o Filipovi naprosto všechno. Bohužel pro nás ho budu muset vychválit," tvrdí Sivok.

Hološko patří mezi tajné slovenské zbraně, vždyť v turecké lize nastřílel 38 gólů za 111 zápasů. "Ale já bych věděl, jak ho ubránit," poví Sivok. "Ten kluk se musí zastavit dřív, než se rozletí. Když se otočí s míčem, je zle."

Když Češi zastaví kromě Hološka i všechny ostatní Slováky, měla by na Sivoka v Istanbulu čekat odměna. "Vsadili jsme se o večeři. Kdo prohraje, platí."

Na jinou sázku Hološko nepřistoupil. Sivoka napadlo, že by poražený chodil celý den v reprezentačním dresu svého soupeře. Taková potupa. "Filipovi se do toho nechtělo. Chápu to tak, že se Slováci asi poučili, aby to s hecováním zase nepřehnali. Tak se těším aspoň na tu večeři," směje se Sivok. "To ne, já se těším. Protože budeš platit ty," opáčí Hološko.

Sobotní remíza znamená, že účet bude napůl. Bohužel pro Sivoka, protože český tým potřebuje zvítězit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze