Kalvodova Žilina vede už o devět bodů

Bratislava - Důvod ke spokojenosti měli ve 26. kole slovenské fotbalové ligy dva čeští trenéři. Žilinský Leoš Kalvoda dovedl tým k bezbrankové remíze v Ružomberoku a vede soutěž už o devět bodů před druhou Petržalkou. Právě favorizovaná Petržalka se zasloužila o překvapení kola, když nečekaně podlehla 0:1 domácímu Prešovu, který vede kouč Jindřich Dejmal. Inter Bratislava zaznamenal první jarní vítězství v domácím prostředí, když porazil Košice 2:0, a bodově se dotáhl na Petržalku.

Žilina přijela do Ružomberku bez zraněného brankáře Rzeszota. Její trenér Kalvoda tak dal šanci svému krajanovi Marku Čechovi a ten se své role zhostil bezchybně. Mrznoucí diváci se
při utkání mezi sněhovými vločkami gólu nedočkali. Prohra Petržalky v Prešově byla její druhou v řadě. Ačkoli vedení Prešova naznačilo kouči Dejmalovi nespokojenost s výkony v boji o záchranu, tentokrát mohlo být naopak velmi spokojeno.

Favorizovaná Petržalka se v prvním poločasu moc nepředvedla a od 47. minuty prohrávala po Bubenkově gólu. Trenéru hostí Dušanu Galisovi nepomohlo ani nasazení tří útočníků, Prešov výsledek ubránil a přeskočil v tabulce dosud osmou Dubnici.

Bratislavskému Interu změna trenéru zjevně pomohla, Jozef Barmoš navázal na výhru v Žilině v předešlém kole a poprvé potěšil domácí fanoušky, byť jich přišlo pouze 984. Český brankář Košic Jiří Kobr kapituloval již v sedmé minutě po druhém rohovém kopu Interu a hlavičce Kratochvíla. Druhý gól přidal v 39. minutě po rychlé kombinaci střelou k tyči Dzúrik.

V považském derby domácí Púchov poprvé porazil sousední Dubnici jediným gólem Beláka z 48. minuty. Hosté se nedokázali prosadit, třebaže Púchov hrál od 32. minuty bez vyloučeného kanonýra Perniše. Český brankář Tomáš Bernady udržel čisté konto a Dubnica si zapsala už sedmý jarní zápas v řadě bez vstřeleného gólu.

Ve poslední zápase kola vyhrál Trenčín nad Slovanem Bratislava 1:0. O třech bodech pro domácí rozhodl v 35. minutě Staš po Kopačkově přihrávce. V utkání proti sobě nastoupili dva čeští krajánci se shodným příjmením, obránce Jan Nečas v dresu Trenčína a Radim Nečas v záloze hostí.

Výsledky 26. kola:
Ružomberok - Žilina 0:0, Prešov - Petržalka 1:0 (47. Bubenko), Inter Bratislava - FC Košice 2:0 (7. Kratochvíl, 39. Dzúrik), Púchov - Dubnica 1:0 (48. Belák), Trenčín - Slovan Bratislava 1:0 (35. Staš).

1. Žilina                     25 15 5 5 41:25 50
2. Petržalka               25 10 11 4 43:27 41
3. Inter                      25 11 8 6 39:26 41
4. Ružomberok          25 11 7 7 34:23 40
5. Púchov                  25 10 7 8 30:25 37
6. Trenčín                  25 10 7 8 31:33 37
7. Slovan                   25 9 8 8 29:26 35
8. Prešov                   25 5 6 14 25:41 21