Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kadlec komentátor

16 2000
B r u g g y - Oblékne se do gala a usedne v televizní kabině. Miroslava Kadlece čeká dnes práce, na niž není zvyklý: při zápase s Francií bude dělat doprovodného komentátora pro německou televizi ZDF. "Je to změna, něco nového. Těším se, ne že bych se bál," říká. Dobře tuší, jakou první otázku dostane. "Určitě se mě zeptají, co si myslím o rozhodčím Collinovi. Neřeknu nic nového. Takové penalty se nepískají v posledních minutách zápasu. Za dres se tahá při každém rohu, při každém trestňáku a rozhodčí si toho stejně nevšímají. Za moje slova budou rádi, v Německu nemají rádi Holanďany."

Kadlec byl kapitánem vicemistrů  Evropy na minulém šampionátu. Celá devadesátá léta hrál za Kaiserslautern. Takové eso naláká německé fanoušky.

Když ho v televizi požádali o spolupráci, vzkázal jim: dejte mi dva týdny na rozmyšlenou. Divili se, v čem je problém. "Říkám jim, třeba budu na dovolené. A oni hned, že to nevadí, klidně pro mě pošlou soukromé letadlo nebo vrtulník. Pro ně není nic problém. Dostali mě do situace, že se ani nedalo odmítnout." Premiéru v německé televizi měl Kadlec předminulou sobotu, když reprezentanti hráli s Německem v Norimberku. "To mě nechali rozpitvat Honzu Kollera. Nešlo jim do hlavy, jak mohl dát třináct gólů ve třinácti zápasech," říká šestatřicetiletý Kadlec, který ještě hraje za Drnovice.

Na šampionátu má ZDF specialistu na každou zemi. Vybírají si skutečné osobnosti. O Němcích vypráví trenér Rehhagel, na Rumunsko je specialistou tenisový mág Tiriac, k Portugalcům hovoří další trenér, Heynckes.

Včera Kadlec vyrazil autem do Belgie. Je to pro něj krásný výlet, který ho nic nestojí. Televize mu zaplatí hotel, benzin a ještě dostane malý honorář. Večer se objevil na tréninku národního týmu. Chtěl se rozkoukat, aby měl přehled.

"Je to jediný zápas našeho týmu, který ZDF přenáší. Kluci musí postoupit, abych pak měl další práci," směje se Kadlec.
 

 

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze