K výhře Brněnským pomohl navrátilec Zúbek

6 2003
Brno - Důraz v koncovce vynesl fotbalistům Brna první jarní vítězství. Domácí triumfovali v jihomoravském derby se Starým Městem, které zdolali vysoko 4:1. Staroměstští doplatili na hrubé chyby v obraně v prvním poločase a dnešní prohra je pro ně už čtvrtou v řadě. V brněnském týmu se objevil hned od začátku zápasu Marek Zúbek po návratu z hostování v belgickém Lommelu, který zkrachoval.Dále čtěte: Sparta dál vede o čtyři body před Slavií

Svou přítomností i herními zkušenostmi vtiskl Zúbek středové řadě kombinační souhru i jistotu. I když Brňané hned od úvodu vsadili na útočný fotbal, dostali se po necelé čtvrthodině hry do první šance hosté.

Vše podstatné se odehrálo v následujícím dvacetiminutovém úseku. V 16. minutě brněnský Abrahám poslal po levé straně přihrávku Pacandovi, který se snadno zbavil obránce a svůj únik z levé strany zakončil první brankou. Druhý gól přidal ve 28. minutě Zúbek přesnou střelou z 25 metrů.

O dvě minuty později si po rychlém protiútoku zpracoval v trestném  území Brna přihrávku neobsazený Činčala a bez větších problémů poslal míč podél bezmocného brankáře Belice do sítě. Poté však domácí Musil levačkou překonal nejistého Drobisze potřetí.

Ani po změně stran se obraz hry nezměnil. V 50. minutě unikl po pravé straně Musil, jenž našel přesně Doškovu hlavu. Drobisz sice stačil míč vyrazit, ale důrazný Došek jej protlačil do sítě. I když hosté v závěrečné půlhodině částečně srovnali se svým soupeřem krok, na výsledku se už nic nezměnilo.

"Navázali jsme na bojovný a kvalitní výkon, který jsme předvedli na Spartě," byl rád trenér Karel Večeřa. Ocenil, že si hráči konečně vypracovali šance a také je dokázali využít. "Aktivitou jsme soupeře dostávali do problémů. Nechci nikoho vyzdvihnout, ale určitě nám pomohl návrat Zúbka, který je zkušeným hráčem nejen na hřišti, ale i v šatně."

Staroměstský trenér Radek Rabušic uvedl: "Zápas o bytí a nebytí hrál jenom soupeř. Musím konstatovat, že na nás v tomto složení stačí nasazení, bojovnost, nějaká zapomenutá ruka v obličeji. K tomu se přidaly katastrofální chyby v obraně a na druhém gólu nese vinu brankář."

Podle Rabušice jeho tým propadl v osobních soubojích. "Ty jsme většinou prohrávali v klíčových momentech," litoval.

BRNO - STARÉ MĚSTO 4:1 (3:1) zápas skončil - podrobnosti
Góly: 16. M. Pacanda, 28. M. Zúbek, 32. P. Musil, 50. L. Došek
Góly: 31. V. Činčala
Sestavy: T. Belic - M. Krško, M. Kotůlek, A. Schuster, R. Drga - P. Musil, M. Zúbek, M. Svoboda (88. P. Křap), T. Abrahám - M. Pacanda, L. Došek
Sestavy: P. Drobisz - M. Abrahám, C. Horváth, J. Palinek (36. P. Slončík), P. Němčický - T. Míca, V. Šumulikoski, T. Polách, V. Činčala (79. V. Malár) - M. Meduna, J. Kowalík (54. O. Voříšek)
Náhradníci: P. Brezovan, P. Křivánek, P. Vojtíšek, T. Návrat, P. Šustr
Náhradníci: M. Ondrůšek, M. Seman, R. Kostka, M. Kadlec
Žluté karty: 9. L. Došek, 32. M. Svoboda