Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Juventus by rád druhého Nedvěda

12 2003
Praha - Trenér Juventusu Turín přerušil dovolenou a na otočku zvláštním klubovým letadlem spěchal do Prahy. Marcello Lippi nepřijel sledovat žádnou vyhlédnutou posilu, nemířil ani za památkami historického města - byl tady jen proto, aby předal Zlatý míč Pavlu Nedvědovi. Natolik si italský kouč váží hvězdy svého týmu. "Pavel Nedvěd je pro Juventus velmi významná osobnost," prohlašoval světoznámý kouč a připustil, že český fotbalista má velkou šanci i na stejnojmennou trofej určenou pro nejlepšího fotbalistu Evropy.Dále čtěte: Nedvěd získal svůj čtvrtý Zlatý míč

Lippi se do Prahy se vydal od moře, kde loví ryby. "Myslel jsem, že si při cestě na sever odpočinu od veder, ale je to tady snad ještě horší," říkal šedovlasý muž a na jeho silně opálené tváři vyskočil úsměv.

"Jeho příjezd mě moc překvapil a potěšil," přiznal Pavel Nedvěd. "Vím, že chtěl po náročné sezoně především hodně odpočívat."

Mezi trenérem a velkou hvězdou klubu vzniklo přátelství, jaké se ve velkoklubu často nenosí. "Už vloni jsem ho lákal do Prahy, ale zatím na to neměl čas. On mě zase na oplátku zve do svého domu ve Viareggiu."

Před galavečerem se Nedvěd s trenérem Lippim a klubovým manažerem Moggim potkal jen na okamžik. Hned začal plánovat, co všechno v Praze hostům ukáže, jenže ti nakonec ze slavnosti spěchali na letiště a ještě v noci se vraceli domů.

"Rádi bychom zůstali déle, ale jsme uprostřed tvrdé práce," omlouval se Lucciano Moggi, který má na starost změny v kádru před novou sezonou.

Často se mluví i o českých posilách, ale italská návštěva se konkrétní odpovědi vyhnula. "S velkým zájmem sledujeme celý český fotbal, který je na vzestupu. Mezi hráči, o které máme potenciální zájem je i, Grygera," řekl Lippi a s úsměvem dodal: "Nejraději bychom druhého Nedvěda."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze