Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Juninho zvážněl, když chválil Čechy

Juninho - Juninho na tréninku brazilské reprezentace. | foto: Jan ZátorskýMF DNES

27 2006
Weggis - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Uslyšel dotaz na české fotbalisty a uznale zvedl palec pravé ruky nahoru. "Vy jste z Česka? Váš tým znám, je hodně dobrý." Hřejivá slova vzkázal Juninho, jeden z nejlepších hráčů světa. Brazilský záložník je pronesl včera ve Weggisu, kde s reprezentací trénuje před mistrovstvím světa.

Nejdřív uspět ve skupině

Mnozí experti o jedenatřicetiletém Juninhovi básní, že jeho přímé kopy nemají konkurenci. Drobný Brazilec má být na co pyšný, ale když stojí před vámi, tváří se skromně.

Zároveň se však omlouvá: tou větou prý řekl o Česku až dost. Připadá mu jako rouhání mluvit o soupeři, na nějž může jeho tým narazit nejdřív v osmifinále. Vždyť ani Brazílie, považovaná za největšího favorita, zatím nemá jistý postup ze základní skupiny.

"Abychom mohli mluvit o Česku nebo o jiném soupeři, musíme napřed zdolat ty ve skupině. Těch mám dnes plnou hlavu, ale nechtějte po mně hodnocení týmu, proti němuž v prvních třech zápasech určitě nebudeme hrát."

Každého Brazilce včetně Juninha teď zajímají Chorvatsko, Austrálie a Japonsko. Minimálně dva z těchto protivníků musí nechat ve skupině za sebou, aby narazili na jedno z mužstev skupiny E, v níž je i Česko.

"A to se nám ještě nepovedlo. Pokud ze skupiny postoupíme, přijďte znovu." usmívá se Juninho.

Brazilci se baví

Směje se i proto, že mu právě procházející útočník Adriano cvrnkl rozpustile do ucha. "Kdo je ten holohlavý dlouhán, znáte ho?" křičí žertem Juninho a ukazuje na Adriana. "Tohle že je útočník? A náš? Vážně? Moc vám nevěřím."

Vtipkováním navodí záložník téma brazilské ofenzivy. Vždyť právě tou by měla Brazílie v Německu oslnit a dojít za titulem. "Vstřelit gól je ve fotbale to nejdůležitější a je příjemné vědět, že právě pro tohle máme vhodné typy," mluví vážně.

Jenže pak mu koutky úst opět zacukají. "I když, pokud se podívám na tohohle..." kývne bradou na vedle stojícího útočníka Ronalda, na jehož postavě je vidět, že není v ideální kondici. Ronaldo právě jiným novinářům vypráví, že ho čekají nepříjemné dny, kdy bude nabírat kondici.

"Slyšíte ho?" mrkne Juninho spiklenecky a už se loučí. "Třeba si ještě o Češích promluvíme v Německu."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze