Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jugoslávie zatím do Belgie nesmí

7 2000
B r u s e l - Pokud se Belgie rozhodne odepřít jugoslávským fotbalistům vstup do země, pak budou reprezentanti této balkánské země hrát na mistrovství Evropy v Nizozemsku. Původně měli svá střetnutí základní části ve skupině C hrát v Charleroi, Lutychu a Bruggách. Zápasy proti Slovinsku, Norsku a Španělsku mohou podle nizozemských pořadatelů Jugoslávci sehrát buď v Amsterdamu, nebo v Rotterdamu.

"Neměl by to být problém, ani se vstupenkami, protože oba stadióny pojmou 50.000 diváků," uvedl ředitel šampionátu Harry Been v rozhovoru pro belgický list La Derniere Heure.

Belgičané zatím čekají na výnos soudu, prošetřujícího žádosti několika organizací kosovských Albánců, kteří chtějí prosadit, aby vláda zakázala Jugoslávcům vstup do země. Albánci opírají své žádosti o usnesení Evropské unie, která po skončení vojenského konfliktu v Jugoslávii doporučila všem svým členským zemím, aby odepřely vstup do země prezidentovi Slobodanu Miloševičovi a všem osobám, které s ním sympatizují. Organizace kosovských Albánců považují za sympatizanty Miloševičova režimu i fotbalisty, neboť hrají pod jugoslávskou vlajkou. Belgický soud by měl podle agenturních zpráv vynést rozhodnutí ve středu odpoledne.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze