Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsme v útlumu, situace se komplikuje, přiznává brankář Čech

1 2009
V nastaveném čase vystartoval přes celé hřiště, chtěl pomoci spoluhráčům v útoku při poslední standardní situaci. Dokonce se protlačil k míči. Ale ani brankář Petr Čech na hrotu neodvrátil porážku v kvalifikační bitvě se Slovenskem.

"Je to pro nás všechny velké zklamání," hlesl kapitán českých fotbalistů po domácí porážce 1:2. Český tým se mohl v případě vítězství posunout v tabulce před Slováky na druhé místo, teď ztrácí ještě víc. A účast na mistrovství světa 2010 se vzdaluje.

Jaké šance si teď dáváte na postup?
Víme, že situace se nám hodně komplikuje. Nezbývá než bojovat a všechny zbývající zápasy vyhrát a věřit, že nám to nakonec bude stačit.

Proč jste zápas se Slovenskem nezvládli?
Odevzdali jsme maximum, ale nestačilo to. Je vidět, že jsme v útlumu, nemáme ani štěstí. Za stavu 1:1 chyběly dva centimetry, abychom šli do vedení my.

Jenže místo toho jste dostali gól vy.
Překvapila nás jednoduchá standardní situace, stáli jsme od hráčů daleko a už nestihli zasáhnout. Stejně jako jsme měli smůlu předtím, když Jarolím trefil tyč, měli jsme ji i teď. Jendrišek mě trefí ze tří metrů, míč se může odrazit úplně kamkoli, ale vratí se přímo k němu.

Smutný brankář Petr Čech

Autor:


Témata: Česko, Petr Čech
Najdete na iDNES.czmobilní verze