Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jsme spokojení, pochvalují si olomoučtí fotbalisté pohárový los

Olomoucký Aleš Škerle je s losem 2. předkola Evropské ligy spokojen. Stejně tak i jeho spoluhráči. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

22 2009
Fotbalisté Olomouce přijali zprávu o možném soupeři ve 2. předkole Evropské ligy s potěšujícím úsměvem. Sigma se 16. července utká doma buď s The New Saints, třetím mužstvem velšské ligy, nebo s Fram Reykjavík, kterému loni patřila třetí příčka na Islandu.

"Takové kluby rozhodně nesmíme podcenit. Walesani a určitě i Islanďané hrají ostrovní fotbal, pořádně od podlahy. Ale postoupit přes ně musíme," uvědomuje si útočník Michal Ordoš.

Hráči čtvrtého týmu uplynulé sezony Gambrinus ligy kvitovali, že se vyhnou výpravě na nehostinný východ. Obránce Martin Komárek zjistil výsledek nyonského losu až od nás, když doklusával na Andrův stadion z odpoledního výběhu.

"Tak Wales, nebo Island? Jo, myslím, že to jsou zajímaví, přijatelní soupeři," reagoval Komárek bezprostředně. "I když, jaký je to reálně soupeř, nevím.
Informace nám zjistí trenér. Ale je to určitě lepší, než jet do Ázerbájdžánu."

Poprvé si zápas v evropském poháru vyzkouší kapitán Hanáků Marek Kaščák. "Když nepočítám český a slovenský pohár," smál se dobře naladěný záložník. "Budu se chtít ukázat. Těším se."

Kaščák se nebrání ani roli favorita. Postup se od Olomouce očekává. "Určitě jsme favoriti. Postup bychom měli zvládnout. Je dobré, že nejedeme do Kazachstánu a nehrajeme s těžkým Minskem."

Přílišný optimismus brzdí brankář Petr Drobisz. Podle něj se teprve ukáže, jak silný protivník Sigmu vyzve. "Spokojenost? To zjistíme později," pokrčila rameny olomoucká jednička mezi tyčemi. "Všichni jsme přivítali, že necestujeme někam na východ, kde by asi nebylo příjemné prostředí. Já jsem přivítal i to, že tam poletíme letadlem a nepojedeme autobusem. Což je taky plus."

Naopak minusem Hanáků by mohla být nerozehranost. Pokud přes TNS postoupí Fram, jak se předpokládá, budou Islanďané v provozní teplotě díky systému tamní ligy, kde se aktuálně dohrálo 8. kolo a Reykjavíku patří sedmé místo. "Mají před námi náskok. Ale oba soupeři jsou hratelní," myslí si Drobisz.

Spokojený s losem byl také stoper Aleš Škerle, ačkoliv by se raději jel podívat do Finska. "Bylo by pěkné porovnat si skandinávský styl fotbalu. Finsko mě lákalo," připouští. "I tak jsme ale dostali tu lepší možnost. Pro diváky to bude atraktivní soupeř a pro nás hratelný. Základ bude uhrát doma vítězství a venku to ukopat."

Když by se měl Škerle rozhodnout, jestli se raději utkat s Reykjavíkem či s The New Saints? "Raději bych si přál Island," odpoví.

Promítne se olomoucká spokojenost se i na hřiště?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze