Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dvorník chce v Opavě hrát dál. Ale láká ho i trenérská kariéra

BOJ NA ZEMI. Džafič z Táborska (uprostřed) bojuje o míč s Dvorníkem a Blažkem (vpravo) ze Sokolova. | foto: František PanecMF DNES

6 2015
Pořádně těžký půlrok má za sebou Josef Dvorník ve Slezském FC Opava. Zimní přípravu nedokončil, když ho srazilo auto a měl propíchnutou plíci a polámaná žebra. Přesto se rychle vrátil na hřiště. Hned z nemocnice Josef Dvorník vzkazoval, že by rád stihnul třetí jarní kolo. A to splnil. Znovu byl oporou opavské obrany.

Jak náročný byl návrat po tak vážném zranění?
Pro mě bylo těžší, co se mi stalo. V ten moment to bylo nepříjemné, bolestivé a nevěděl jsem, co se mnou je, když mě auto srazilo a vrtulník mě přepravil do nemocnice. Ale když už bylo dané, co mám za zranění, tak jsem myslel na návrat a o ten jsem se snažil co nejrychleji.

Takže byl bez problémů?
Nakonec mě nejvíce trápil kotník, v němž jsem měl přetrhané vazy.

Ten jste si zranil kdy?
Také při té nehodě, akorát lékaři zpočátku řešili plíce a zlomená žebra u páteře, takže na kotník se tolik nehledělo. Až pak zjistili, že vazy jsou přetržené.

Pojďme k samotné soutěži. Bylo těžké uhájit druhou ligu?
Máme čtyřicet dva bodů a to je na nováčka super. I když Opavu jako nováčka brát nemůžeme. Pro nás bylo důležité, že se nám podařil začátek sezony, podzim jsme měli dobrý a i vstup do jara byl výborný. Jen ten jarní střed soutěže nebyl nic moc, ale ke konci jsme se zase zvedli.

Také uprostřed podzimu se vám vůbec nedařilo. Čím to bylo?
Je to tak, někdy se to sejde. Pokud jde o podzim, nemohu říct, že by to bylo zraněními, ale na jaře se protočilo tolik sestav... Za svou kariéru jsem mockrát nezažil, aby se vystřídalo tolik hráčů, tolik postů.

Odpovídá deváté místo možnostem vašeho mužstva?
Vždycky může být lépe, ale teď bylo naším cílem zachránit se. Hlavně jde o to, Opavu ve druhé lize stabilizovat. To se, když se mančaft zase na některých postech posílí, povede a příští rok uvidíme, jaké cíle zvolí vedení. Ještě potřebujeme ve druhé lize sbírat zkušenosti, vyhrát se, být na třetím čtvrtém místě a třeba ten další rok do toho šlápnout.

Nebyla záchrana přece jen málo na to, jak zkušený tým jste měli?
Zkušené mužstvo jsme. Přišel Zdena Pospěch, sám mám také něco odkopaného, stejně jako Franta Metelka a David Mikula, to určitě. Ale ve druhé lize jsou mančafty veskrze vyrovnané krom Olomouce. Té sice začátek nevyšel, ale potom si se soutěží poradila perfektně. S takovým Varnsdorfem i Zlínem jsme sehráli vyrovnané zápasy. Rozhodují maličkosti. Minule ve Zlíně jsme zbytečně chybovali a prohráli, ale na podzim u nás jsme ho porazili 3:1. Druhá liga je vyrovnaná. Kdo chce postoupit, nesmí mockrát zaváhat a doma musí skoro všechno vyhrát.

Už víte, zda budete v Opavě pokračovat?
Nějaká jednání jsem už s panem Hájkem (předseda představenstva) měl. Ještě se budu bavit s panem Grussmannem (generální manažer). Samozřejmě ale záleží na tom, jak se k tomu postaví trenér Baránek, zda mě bude chtít, to je pro mě nejdůležitější. Nevylučuji různé varianty mého působení v Opavě. Jsem tady spokojený, a pokud bude zájem, chtěl bych ještě hrát. Mám ale trenérskou licenci, takže bych se nebál pomalu směřovat svou kariéru tímto směrem.

Chcete vytlačit Jana Baránka z trenérského postu?
Tak... chviličku ho ještě nechám trénovat... Teď vážně. Dívám se na svou kariéru soudně. Mohu hrát ještě rok, ale mám sedmatřicet let, tělo bolí. V budoucnu bych rád trénoval.

Začnete u mládeže?
Úplně u dětí ne. S malými caparty mám zkušenost ze Sokolova i trochu z Opavy, a to by mě tolik nenaplňovalo. Viděl bych se u dorostu, u B týmu, něco takového. Nějaké zkušenosti mám a jsem schopen je předat dál.

Pokud ještě budete hrát, zdravotně jste už v pořádku?
Leccos mě pobolívá, ale za tu kariéru, dva křížáky, tohle všechno, mě už něco jen tak z rytmu nevyvede. Vstávání je každé ráno těžší, ale baví mě to a myslím si, že pokud potrénuju a budu mít letní přípravu, tak se vůbec nebojím druhou ligu hrát.

Autor:


Tabulka ligy

Mužstvo Z V R P S B
1. Slezský FC Opava 9 5 3 1 22:12 18
2. Dynamo České Budějovice 8 5 2 1 13:5 17
3. Fotbal Třinec 9 5 2 2 14:9 17
4. 1.SC Znojmo 9 5 2 2 12:13 17
5. FK Pardubice 9 5 0 4 11:8 15
6. FC Hradec Králové 9 4 3 2 14:12 15
7. 1. FK Příbram 9 4 2 3 13:10 14
8. FC Sellier & Bellot Vlašim 9 4 1 4 15:14 13
9. FK Olympia Praha 7 3 3 1 10:7 12
10. FK Viktoria Žižkov 9 2 4 3 14:13 10
11. FC MAS Táborsko 9 2 4 3 14:14 10
12. Baník Sokolov 9 2 2 5 11:14 8
13. FK Ústí nad Labem 9 2 2 5 11:17 8
14. Frýdek - Místek 7 1 2 4 4:10 5
15. FK Varnsdorf 8 0 4 4 6:13 4
16. FC Vítkovice 9 0 4 5 7:20 4

Najdete na iDNES.czmobilní verze