Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Jorge Costa z radosti sundal trenýrky

18 2000
A r n h e m - Po zápase s Angličany čekali fotbaloví experti, že proti Rumunsku opět zazáří Luis Figo nebo Rui Costa. Všechny překvapil téměř neznámý fotbalista z Monaka Francisco Costinha, který přesnou hlavičkou v nastaveném čase rozhodl se špetkou štěstí o postupu portugalského týmu do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Rumunská obrana totiž oběma slavným záložníkům téměř nic nedovolila a donutila je předvést, že vedle techniky mají i srdce bojovníků.

Dlouho to v Arnhemu vypadalo na remízu. Rui Costa byl na hřišti téměř neviditelný, Figa si vzal do parády Petrescu a portugalský útok se najednou nepotkal s míčem. "Bylo to extrémně obtížné. Jejich obránci nás ani na chvíli nespustili z očí," vyjádřil náročnost utkání Rui Costa. Právě místo něho přišel na konci Costinha a prvním reprezentačním gólem poslal mužstvo dál.

Na trávníku stadiónu Gelredome vysvitly ještě hvězdy přehlížených Paula Benta a Fernanda Couta. Prvně jmenovaný defenzivní záložník bortil rumunské protiútoky a Hagi se proti němu téměř neprosadil. Couto, který byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, zajišťoval Jorgeho Costu, jenž se často vysouval až do středu zálohy.

"Máte pravdu, ten zápas asi nebyl moc pohledný, ale milovníky fotbalové taktiky to muselo uspokojit," potvrdil Jorge Costa slova expertů, že místo očekávané ofenzivní hry byl k vidění fotbal plný osobních soubojů a opatrných obran. Obránce Porta byl z nečekaně nabytého vítězství tak u vytržení, že si po zápase svlékl trenýrky a hodil je vděčným fanouškům.

Na straně poražených zavládlo rozčarování, kormidelník Emeric Ienei svaloval vinu na rozhodčího. "Sudí jasně ukázal, že se budou nastavovat čtyři minuty, ale my jsme dostali gól v páté minutě nastavení," stěžoval si. Podle oficiálního záznamu UEFA padl gól přesně pět minut a 42 sekund po vypršení normální hrací doby, ale kouč na francouzského rozhodčího Veissierea stížnost podávat nebude. "Zavinili jsme si to sami, taková chyba v obraně...," posteskl si.

Autor:


Nejčtenější

denicky-depo-provera-uz-nikdy
denicky-depo-provera-uz-nikdy

Deníček maminky, která vypráví, jaká úskalí může mít hormonální injekce.

Najdete na iDNES.czmobilní verze