Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jižní Afriku máme pořád daleko, ale bojujeme dál, prohlásil Hašek

5 2009
Bratislava (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - "Jižní Afrika po dnešku není ani blíž, ani dál, je prostě pořád daleko. Ale šance existuje a my se o postup budeme rvát dál," řekl po remíze českých fotbalistů se Slovenskem trenér národního mužstva Ivan Hašek.

Česko v kvalifikaci o účast na mistrovství světa v Jihoafrické republice hrálo v Bratislavě se slovenskou reprezentací 2:2.

Hašek litoval, že v nádherném dramatickém zápase se jeho mužstvu nepdařilo dát v úvodu gól.

"Škoda, že jsme ten drtivý tlak na začátku zápasu nedokázali využít ke vstřelení gólu," povzdechl si na tiskové konferenci.

Slováci českého kouče ničím nepřekvapili.

"Jen potvrdili, jak nebezpečnou a rychlou mají přechodovou fázi. Dvakrát nás donutili k chybách a dvakrát z toho byly góly," pokračoval Hašek. "Celkově jsme možná měli k vítězství o krůček blíž, ale něco málo té naší ofenzivě ještě chybělo. Přesto hráčům nemohu vytknout ani to nejmenší. Všichni šli v utkání nadoraz."

A proč od začátku nenastoupila útočná dvojice Koller - Baroš?

"Zvažovali jsme to, ale nakonec jsme se rozhodli pro variantu jen s jedním útočníkem. Chtěli jsme hrát víc po zemi a po stranách. Navíc v leckterých momentech to při naší ofenzivě vypadalo, že těch útočníků máme až pět."

Hašek rovněž vysvětlil, proč záložník Tomáš Rosický nebyl ani na lavičce.

"Nebyl ještě úplně stoprocentní, tak jsme nic nechtěli riskovat. Je pro něj dobrý každý den, kdy se může v klidu připravovat, a já věřím, že ve středu proti San Marinu se už na hřišti objeví."

Český kouč také zmínil nečekanou stoperskou dvojici Sivok - Kadlec.

"Oba to zvládli, dokonce to vypadalo, že jsou spolu sehraní," hodnotil Hašek.

Kollera trenér pochválil za to, že na hrotu útoku neúnavně bojoval.

"V první řadě jsem ale rád, že se do národního mužstva vrátil. A když se pak Koller při vší snaze nemohl prosadit, chtěli jsme to oživit střídáním, což se povedlo," zmínil Hašek příchod Baroše.

K největšímu překvapení v základní sestavě, tedy k záložníkovi Pudilovi, trenér poznamenal:

"Hodil se nám na post levého záložníka typově, umí po získání míče okamžitě vyrazit dopředu, jeho předností jsou ty dlouhé náběhy. Svou roli splnil a navíc dal gól, jsem s ním spokojen.

Když by Hašek dotázán, co řeší remíza Severních Irů s Polskem (1:1), trenér reagoval:

"Teď nic, počítat se bude až po posledních zápasech. A já doufám, že skončíme do druhého místa a dostaneme se do baráže. A Slováci, ti už si nejspíš přímý postup z prvního místa udrží."

Autor:


Kočárky, které přežijí i dva raubíře.
Kočárky, které přežijí i dva raubíře.

Přečtěte si recenze kočárků na eMimino.cz a vyberte ten nejlepší.

Najdete na iDNES.czmobilní verze