Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Jízdní řád fotbalistů před MS je jasný

1 2006
Praha - Česká fotbalová reprezentace zná definitivně tři ze čtyř soupeřů, s nimiž se střetne těsně před mistrovstvím světa v Německu: Saúdská Arábie, Kostarika, Trinidad a Tobago. "Pro čtvrtý duel odpadla Paraguay a trenér Brückner si soupeře zvolí co možná nejpozději, podle momentální potřeby," uvedl místopředseda fotbalového svazu Vlastimil Košťál.

Se Saúdskou Arábií hraje Česko v pátek 26. května, o den později nastoupí Češi proti dosud neurčenému soupeři. Obě utkání se hrají v Rakousku v rámci soustředění českého národního mužstva v Seefeldu, v úvahu přicházejí Innsbruck, Garmisch-Partenkirchen a Klagenfurt.

Ve středu 31. května je do Jablonce naplánován zápas Česko - Kostarika a v sobotu 3. června se v Praze na Spartě uskuteční střetnutí Česko - Trinidad a Tobago.

"Je také klidně možné, že toho 27. května budeme hrát s nějakým klubovým mužstvem z Rakouska," sdělil Košťál, který je zároveň šéfem reprezentace. "Paraguay odřekla, protože v té době už bude v Německu a nechce cestovat tak daleko."

První letošní prověrkou českých fotbalistů bude ve středu 1. března dvojutkání v Turecku. V 15.00 by měl mít v Manise výkop zápas Turecko B - Česko B, ve 21.00 se má hrát v Izmiru utkání Turecko - Česko. Předzápas na témže hřišti v Izmiru obstarají od 18.00 jedenadvacítky obou zemí.

Na tiskové konferenci po středečním jednání výkonného výboru ČMFS se hovořilo také o výstavbě národního stadionu.

"Město Praha by nám mohlo poskytnout pozemky formou půjčky na padesát let," zmínil Košťál, jenž má záležitosti kolem národního stadionu na starosti. "Uvažujeme o lokalitě ve Stodůlkách, ale město nabízí i jiné varianty."

Podle Košťálova odhadu by měl stadion stát za čtyři roky od chvíle, kdy budou přiklepnuty pozemky. Jejich minimální rozloha: sto tisíc čtverečních metrů.

"Jen na samotný stadion odhadujeme náklady na dvě a půl miliardy korun. Tyto peníze by mělo dát dohromady sdružení investorů formou úvěru a část finančních prostředků poskytne Evropská unie. Nyní je ale prioritou potvrzení pozemku," uvedl Košťál.

Vedení fotbalového svazu se zabývalo také prodejem televizních práv na první ligu a Pohár ČMFS a na domácí zápasy národního mužstva.

"Naší snahou je, aby se příjem z prodeje televizních práv ročně zvýšil o padesát milionů korun, tedy na celkem tři sta milionů," uvedl další svazový místopředseda Jaroslav Vacek.

Dva ligové přenosy z každého kola v sobotu a v pondělí by měly být zachovány. Předpokládá se, že ligu a domácí pohár bude vysílat veřejnoprávní Česká televize, komerční Nova by měla mít reprezentaci. Podle Vacka se právě toto má rozhodnout do poloviny února.

"Rádi bychom také změnili čas přímého přenosu sobotních utkání. Půl třetí je pro ostatní český fotbal doba krajně nevhodná," řekl předseda fotbalového svazu Pavel Mokrý s dodatkem, že tato sobotní utkání by měla začínat mnohem později. Což je přijatelné právě pro druhý program České televize.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze