Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nováčkovské povinnosti? Radši jsem nic nezjišťoval, smál se Skalák

Reprezentační dres nosil Jiří Skalák v mládežnických kategoriích, teď má poprvé šanci si zahrát i za áčko. | foto:  Michal Šula, MAFRA

30 2015
Za jiných okolností by možná byl nervózní z neznámého prostředí. Jenže když záložník Jiří Skalák poprvé dorazil na sraz dospělé fotbalové reprezentace, viděl kolem sebe samá známá jména.

Kromě něj se ve smíchovském hotelu NH Prague City v neděli dopoledne hlásili další nováčci: Frýdek, Pavelka, Koubek... Se všemi se boleslavský záložník dobře zná ze Sparty či z mládežnických reprezentací.

„Zatím je všechno v pohodě, určitě i díky tomu, že jsem tu potkal spoustu známých tváří. Jsem tu sice jen chvíli, ale je to tu fajn. A jsem šťastný, že tady můžu být,“ říkal při setkání s novináři.

Vážně jste nebyl ani trochu nervózní?
Možná na začátku, když jsme přijížděli do garáže v hotelu. Ale jakmile jsem viděl kluky, které znám, byl jsem v klidu. Vlastně je to zatím podobné jako na srazech jedenadvacítky.

Takže se vlastně ani jako nováček necítíte?
Dá se to tak říct. Je tu i asistent trenéra pan Svoboda, který mě trénoval ve Spartě... Znám tu opravdu hodně lidí, což mi to celé usnadňuje.

Už tušíte, jestli vás čekají nějaké nováčkovské povinnosti?
Ne, na to jsem se radši ještě neptal. Uvidíme, co bude, nechám se překvapit. Nechtěl jsem to vědět, tak jsem ani nic nezjišťoval od Ládi Krejčího a dalších kluků, kteří tu hrají už delší dobu.

Možná vás čeká zpívání...
Jo? Tak to budu muset něco vymyslet. Jsem na pokoji s Frýďasem, tak něco můžeme natrénovat. A třeba pak dáme duet.

Budete se zatím držet hlavně hráčů, které dobře znáte?
Známe se x let, takže na začátku asi ano, ale nebudeme dělat žádné skupinky. Jsme tu jako tým a i my noví se musíme zapojit do dění. Navíc znám i některé starší hráče, třeba s Petrem Čechem máme společného agenta.

V nominaci chybí několik stabilních hráčů, takže to vypadá, že byste možná mohl naskočit i v základní sestavě. Souhlasíte?
Záleží na trenérovi, jak se rozhodne. Já jsem připravený na všechny varianty. Ať už budu hrát, nebo sedět na lavici, jsem rád, že jsem tady. Uvidíme, jestli mi dá trenér prostor.

Už jste si stačil něco zjistit o soupeřích, Lotyšsku a Kazachstánu?
Když se hrálo doma s Lotyšskem, byl jsem se podívat, byli jsme tam s celou jedenadvacítkou. A zápas v Kazachstánu jsem viděl v televizi, vybavuju si, jak hrají. Ale teď to budeme probírat podrobně, budeme mít porady. Určitě se dobře připravíme.

Trenér Vrba říkal, že když nezískáte šest bodů, bude to komplikace. Berete to také tak?
Je důležité ty zápasy zvládnout. Šest bodů by nám hodně pomohlo, ale musíme to brát postupně. Nejdřív se dobře připravit na čtvrteční zápas, ten je potřeba zvládnout. Až potom budeme přemýšlet o tom následujícím. Věřím, že to zvládneme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze