Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Liberecký obránce Fleišman: Alkmaar beru, dá se přes něj postoupit

Liberecký obránce Jiří Fleišman se pověsil na Francise Coquelina z Freiburgu. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

17 2013
Když na fotbalisty Liberce zbyl při pondělním losování jarních bojů Evropské ligy v osudí nizozemský Alkmaar, obránce Jiří Fleišman se vůbec nezlobil. "Dopadlo to dobře. Alkmaar je hratelný soupeř. Je to lepší než dostat Tottenham, to by bylo o hodně těžší," říká Fleišman.

Tottenham si ale většina hráčů naopak přála. Vy ne?
Já osobně taky, ale to by to bylo s našimi postupovými šancemi hodně špatné. Jinak proti takovému týmu by si chtěl zahrát každý fotbalista. Alkmaar vítám proto, že je to soupeř, přes kterého by se dalo přejít.

Kompletní los

Plzeň se srazí se Šachtarem, Liberec hraje s Alkmaarem

Bude mít ten dvojzápas favorita?
Těžko říct. Já o Alkmaaru vlastně nic nevím. Jen manželka mi teď říkala, že jsou sedmí v tabulce holandské ligy a že bychom je mohli porazit... Určitě ale dostaneme v přípravě dostatek informací.

Sledoval jste los Evropské ligy?
Byli jsme v kavárně a já se staral o malou. Manželka sledovala internet a hned mi to hlásila. Většina spoluhráčů odjela na dovolenou, ale já jsem zůstal doma. Dcerka má dva roky a domluvili jsme se, že si uděláme hezké vánoce v Čechách a na dovolenou pojedeme až v létě.

KLIČKA. Jiří Fleišman z Liberce proniká, startuje po něm Coke ze Sevilly.

KLIČKA. Jiří Fleišman z Liberce proniká, startuje po něm Coke ze Sevilly.

LET VZDUCHEM. Jiří Fleišman z Liberce v krkolomné pozici v utkání proti

LET VZDUCHEM. Jiří Fleišman z Liberce v krkolomné pozici v utkání proti Seville.

Co na los říkali spoluhráči?
Psali jsme si do skupinové esemesky, že Alkmaar je hratelný soupeř. S většinou spoluhráčů se uvidíme poslední den roku, kdy si na umělce v Liberci zahrajeme silvestrovský zápas proti Jirkovi Štajnerovi a spol. Pak si sedneme na kafe nebo pivo a všechno probereme.

Evropská liga

Přehled všech zápasů evropské soutěže včetně duelů Liberce

Mimochodem, jak dlouho trvaly oslavy postupu v Evropské lize?
Užili jsme si večer po zápase a pak cestu v letadle domů. Pak se to rozprchlo. Někteří kluci zůstali v Praze a hned v sobotu odlétali na dovolenou.

Tu nebudete mít moc dlouhou: jako poslední z českých týmů jste končili a jako první 20. února v Evropské lize začnete.
Aspoň nevypadneme z tempa. Teď máme týden volno, pak budeme trénovat podle individuálních plánů, abychom se udržovali v kondici. Scházíme se šestého ledna. Je dobře, že hrubou přípravu budeme mít kratší a pak už se zaměříme na technické a taktické věci. Začínáme proti Alkmaaru doma, to bude hodně důležitý zápas.

Očekáváte, že se k zimní přípravě sejdete ve stejné sestavě?
Doufám, že ano. I když závěr ligy se nám moc nepovedl, jako tým jsme odvedli dobrou práci a postoupili ze základní skupiny v Evropě. Nevím, jestli se vrátí kluci z Ukrajiny nebo místo nich někdo přijde. Doufám, že klub udrží kapitána Radka Kováče, protože pro nás to byl nesmírně důležitý hráč, který si nás řídil a držel na zemi.Najdete na iDNES.czmobilní verze